Viis Eesti noort pääses Nanjingis toimuvatele noorte olümpiamängudele

Bakuus lõppesid kolm päeva kestnud noorte olümpiamängude Euroopa katsevõistlused. Viis Eesti noort kergejõustiklast teenisid pääsu 16.-28. augustini Hiinas, Nanjingis toimuvatele noorte olümpiamängudele.

Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) sai kaugushüppe finaalvõistlusel kirja tulemuse 7.27, mis andis talle 5. koha. Noorte OM-ile pääseb Euroopast 6 kaugushüppajat.
Kert Piirimäe (Koigi KJK) sai poiste kuulitõuke finaalis kirja tulemuse 18.93 ning see tagas talle 6. koha. Noormeeste kuulitõukes pääsevad Euroopast Nanijngi 9. parimat.
Sander Moldau (KJK Vike) ületas teivashüppes 4.60 ja saavutas samuti noorte OM-ile kvalifitseerumiseks vajaliku 6. koha. Euroopa noormehi pääseb teivashüppes noorte OM-ile 8.
Georg Kaspar Räni (Audentes SK) lennutas vasarat 66.48, saades OM katsevõistlustel 8. koha ning mahtus sellega 11 Nanjingi pääseva Euroopa noore vasaraheitja hulka.
Võistluste viimasel päeval sai Valeria Radajeva (Audentes SK) kuulitõukefinaalis 11. koha tulemusega 13.52, mis vastavalt kvalifitseerumistingimustele tagab samuti koha Nanjingi. Noorte OM kvalifitseerumiskvoot neidude kuulitõukes oli küll 9, kuid kuna lisareegel sätestab, et igal alal saab igast riigist maksimaalselt üks sportlane kvalifitseeruda, ja kuna Radajeva ette jäi teiste hulgas kaks sakslannat ja kaks ungarlannat, siis kvalifitseerumise arvestuses on Radajeva koht 9.

Lisaks nimetatutele püüdsid Bakuus Euroopa katsevõistlustel noorte OM kohta veel Mirell Luik (SK Viraaž) vasaraheites, Kadi Kaart (SK Maret Sport) odaviskes, Jander Heil (KJS Sakala) kuulitõukes ja kettaheites ning Kreete Verlin (SK Fortis) 200m jooksus ja kaugushüppes.

Noorte olümpiamängud peetakse sünniaastaga 1997-1998 sportlastele Hiinas, Nanjingis 16.-28. augustil.

Eelmistele, 2010. aastal Singapuris peetud noorte olümpimängudele kvalifitseerus 2 Eesti kergejõustiklast – Kaia Soosaar ja Joosep Piho. Kaia Soosaar saavutas Singapuris kaugushüppes tulemusega 6.15 4. koha ning on sellega seni edukaim Eesti koondislane noorte OM-il.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Vichy Vivasport.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU