Vana-aasta heategevusmaratoni võitsid Kristo Reinsalu ja Liis-Grete Arro

Stamina Arcotransport jooksutiimi esindaja Kristo Reinsalu võitis eile rasketes ilmastikuoludes Tallinnas Rocca al Mares 8,4 km pikkusel ringil toimunud vana-aasta heategevusmaratoni ajaga 2:47.31. Reinsalu on kogunud sellelt spordiürituselt neli maratoni võitu. Tema nimel on ka rajarekord 2:43.48. Varasemalt on mees parim olnud aastatel 2008, 2010 ja 2011.

Väga tore uuendus oli see, et nüüd on kogu jooksurada viidud vanale Tallinna Sügisjooksu trassile. Lisaks suudeti jooksurajaga teha imet ja varasemast kuumaastikust polnud enam jälgegi. Ise läksin jooksma 5 ringi mitte maratoni. Kuna ma pole peale Frankfurti maratoni jooksnud trennis ühe korraga rohkem kui 20 km, siis oli enne väikeseid kahtlusi … aga nagu tulemus näitas, siis on ainsate “ärritajatena” liivas ja lumes tehtud jooksud läinud asja ette. Igati hea meel, et aasta lõpetuseks sai nüüd ka maratoonarile vääriliselt ühe korraliku pika otsa kirja,” rääkis Reinsalu Jooksuportaalile. Tänase maratoni tegi raskeks – 9 kraadine külm, mis kuni 12 m/s puhunud kagutuule tõttu võimendus -18ni. Nii karmides tingimustega ei ole heategevusmaratoni enne joostud.

Reinsalu juhtis maratoni esimesest ringist alates ega andnud liidrikohta kordagi käest. Juba esimese 8,4 km pikkuse ringi järel juhtis ta lähimate konkurentide ees üle kahe minutilise eduga. Teise ja kolmanda koha pärast käis tihe rebimine, sest Sander Hannus ning Veiko Sulev jooksid pea kogu distantsi koos. Viimasele ringile minnes edestas Hannus konkurenti vaid kahe sekundiga, kuid kasvatas vahet finišiks üle poole minuti. Sander Hannuse lõpuaeg 2:57.13. Kolmanda koha sai Veiko Sulev 2:57.51-ga. Rohkem kolme tunni alistajaid ei olnud. Neljandana lõpetas pärast esimese ringi läbimist Kristo Reinsalu järel teisel kohal olnud, siis 9. kohale langenud ja viimase ringiga uuesti oma positsiooni parandanud lätlane Valdis Nilovs 3:03.23-ga.

Naistest võttis maratoni algul liidrikoha sisse lätlanna Inga Zalite. Teda jälitasid Liis-Grete Arro (Stamina Arcotransport tiim) ja rohkem orienteerujana tuntud Kirti Rebane (SK Saue Tammed). Ent viimasele ringile minnes muutus järjestus vastupidiseks. Rebane juhtis 8 sekundilise eduga Arro ees. Kiirelt alustanud lätlanna kaotas Arrole juba 39 sekundit. Taktikalise jooksu teinud Liis-Grete Arro möödus viimasel ringil Rebasest, kasvatas oma edu üle minuti ja võitis maratoni ajaga 3:20.34. “Minu neljast maratonist osutus tänane kõige raskemaks, sest koolis on väga pingeline aeg. Kahe nädalaga kuus eksamit ja loomulikult treeningud. Hea treening, tore elamus ja kirss tordile on see, et üritus toimus heategevuslikul eesmärgil,” ütles Arro Jooksuportaalile. Teisena lõpetanud Kirti Rebase lõpuajaks fikseeriti 3:21.50. Kolmanda koha sai lätlanna Inga Zalite 3:28.52-ga. Kokku startis vana-aasta heategevusmaratonile 93 jooksjat, neist jõudis finišisse 87.

Maratoni tulemused

Lühema, 8,4 km pikkuse jooksu võitis meestest Sander Jürs ajaga 28.55. Järgnesid Andrus Lein 29.48-ga ja Ats Sõnajalg 30.28-ga. Naistes läbis distantsi kõige kiiremini Olga Andrejeva (Stamina Arcotransport tiim) ajaga 33.25. Lühema maa lõpetas 147 jooksjat. Maratoni igast osalustasust läheb 10 eurot ja 8,4 km jooksu osalustasust 5 eurot traagiliselt hukkunud sportlaste laste toetuseks.