Ümber Viljandi järve jooksu võitsid Liina Luik ja Roman Fosti

Roman Fosti võidupärjaga Viljandi linnastaadionil. Foto: Viljandi järve jooks

91. korda peetud ümber Viljandi järve jooks peeti tänavu erakorraliselt 1. augustil ning koroonaennetusreeglite järgimiseks lähetati jooksjad rajale kahes jaos. Ümber Viljandi järve jooksu võitis kolmandat korda Roman Fosti, naistest sai oma teise esikoha Liina Luik.

Varem 2014. ja 2015. aastal võitnud Fosti võiduaeg oli 37.34 ning see andis talle kolmanda ümber Viljandi järve jooksu võidu. Karel Hussar sai ajaga 37.38 teise koha ning Ilja Nikolajev oli ajaga 38.10 kolmas.

Kuue hulka mahtusid veel Raido Mitt, lätlane Reinis Hartmanis ja Ülari Kais.

Naistest sai oma teise esikoha Liina Luik, kes lõpetas täpselt 43 minutiga. Üldarvestuses andis see 13. koha. Teise koha jooksis ajaga 44.37 välja Marion Tibar ja kolmas oli 46.27-ga Kadiliis Kuiv.

1. augustil peetud ümber Viljandi järve jooksu lõpetas 1405 osalejat, mis korraldajate hinnangul on kõiki eelnevad katsumusi ja ümberkorraldusi arvestades hea tulemus.

“Korraldajad jäid rahule ja tundub, et ka jooksjad jäid rahule,” sõnas ümber Viljandi järve jooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson. “Täname kõiki osalejaid ning tuletame meelde, et augusti lõpuni saab osaleda virtuaaljooksul, mis läheb samuti 91. suurjooksu arvestusse.”

Mitmed 1. augustiks registreerunud jooksjad ja kõndijad otsustasid mitte osaleda suurel jooksupäeval sadade teiste osalejatega, vaid viisid oma registreeringu üle virtuaaljooksule, et eesseisva kuu jooksul teha ring ümber Viljandi järve.