U23, U20 ja U18 Eesti meistrivõistluste avapäev: Mirotvortsevalt järjekordne rekord, Hausenberg ja Sakson särasid

Rakveres toimuvate U23, U20 ja U18 vanuseklasside Eesti meistrivõistluste avapäeva säravaimaks tulemuseks oli Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe) püstitatud Eesti rekord 5000 m käimises.

Rakveres valitsesid neljapäeval keerulised ilmaolud, vihmasadu ja tugev tuul mõjutasid ka mitmeid tulemusi.

U18 vanuseklassi kuuluv Jekaterina Mirotvortseva krooniti 5000 m distantsil Eesti meistriks ajaga 22.46,71, mis tähistab Eesti U18, U20, U23 ja täiskasvanute rekordit. Ka varasem rekord oli tema enda nimel.

U18 klassis läks neidude 100 m kuld Marit Kutmanile (TÜ/ASK) ajaga 12,18, noormeestest võitis 100 m meistritiitli ajaga 11,24 Kristjan Markus Eelmaa (Individuaalvõistleja.

U23 vanuse meeste kaugushüppes triumfeeris suurepärase tulemusega 7.85 Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev). Tema võiduhüppe ajal puhus aga lubatust tugevam taganttul (3,6 meetrit sekundis).

Naiste U23 vanuse kaugushüppe võitis Kreete Verlin (SK Fortis) tulemusega 6.21, täites sellega ühtlasi U23 Euroopa meistrivõistluste normatiivi.

Heas hoos jätkas hooaega Kevin Sakson (Haapsalu KJK), kes võitis meeste U20 vanuseklassi kettaheite korraliku isikliku rekordiga 60.72. Sakson võitis ka kuulitõuke, saades seal tulemuseks 17.60.

U20 arvestuse meeste 100 m jooksus võitis kulla Henri Sai (SK Altius) ajaga 10,64, edestades napilt Ken-Mark Minkovskit (Audentese SK), kelle aeg oli 10,65. Naiste U20 samal distantsil võitis meistritiitli Karoli Käärt (Audentese SK), saades ajaks 12,04. Carina-Renne Valdek (Audentese SK) oli 12,14ga teine ning Liisa-Maria Truupõld (Tartu SS Kalev) 12,19ga kolmas.