U20 MM Tamperes: Margit Kalk sai 7-võistluses 23. koha

Karl Erik Nazarov, Piibe Kirke Aljas ja Margit Kalk.

Soomes Tamperes peeti 10.-15. juulini U20 vanuseklassi maailmameistrivõistlused, kus Eestit oli esindamas kolm sportlast. Neist viimasena oli võistlustules seitsmevõistleja Margit Kalk.

Avaalal 100 m tõkkejooksus sai Kalk kirja aja 14,93, kõrgushüppes ületas 1.65 ning hoidis kahe ala järel 1646 punktiga 22. kohta. Kuulitõukes jäi Kalgi tulemuseks 11.16, 200 m jooksus 25,97.

Teist päeva alustas eestlanna tulemusega 5.47 kaugushüppes ning oli selle järel 3743 punktiga 23. Odaviskes jäi Kalgi tulemuseks 40.21 ja 800 m jooksus 2.26,79. Eestlanna kogus 7 alaga 5148 punkti ja sai 23. koha.

Kuldmedali võitis Suurbritannia sportlane Niamh Emerson 6253 punktiga, hõbedale tuli 6225 punkti kogunud austerlanna Sarah Lagger ning pronksile poolatar Adrianna Sulek 5939 punktiga.

Neljapäeval oli võistlustules Karl Erik Nazarov 400 m tõkkejooksus. Nazarov sai oma jooksus ajaga 52,80 5. koha ja eeljooksust see aeg edasi ei viinud. Nazarovi lõppkohaks jäi 30.

Kolmapäeval tegi oma stardi Piibe Kirke Aljas, kes osales naiste 400 m tõkkejooksus. Kahjuks kaotas Aljas lõpusirgel rütmi, komistas tõkkel ning kukkus. Jooksu ta seetõttu ei lõpetanud ja tema jaoks on MM lõppenud.