U20 MM-i 1. päev | Tillmann pääses finaali, Ott poolfinaalis

Miia Tillmann | Foto: Merlyn Lipp/EKJL

Teisipäeval, 27. augustil algasid Peruus U20 vanuseklassi maailmameistrivõistlused. Avapäeval oli võistlustules kuus Eesti sportlast.

Sprinter Miia Ott näitas 100 m eeljooksus aega 11.69. Selle tulemusega sai ta enda eeljooksus kolmanda koha ning pääses kindlalt edasi poolfinaali. Esimeses poolfinaalis startinud Ott sai kirja aja 11.84 ning sai sellega enda jooksus kuuenda koha. Poolfinaalide kokkuvõttes läks kirja 21. koht.

Neidude teivashüppes tuli eestlastel hakkama saada laenatud teivastega, sest eestlaste teibad ei jõudnud lennufirma tõttu õigeks ajaks Peruusse kohale. Miia Tillmann tegi sellest hoolimata väga eduka eelvõistluse ületades kõrgused 3.80, 3.95 ja 4.10 kõik esimesel katsel. Kõrguse 4.10 ületamisega tagas ta kindla edasipääsu reedesele lõppvõistlusele. Allika Inkeri Moser ületas algkõrguse 3.80 kolmandal katsel, kuid järgmine kõrgus 3.95 kahjuks ei alistunud. Selle tulemusega jäi ta kokkuvõttes jagama 26. kohta.

Noormeeste vasaraheites sai Manfred Männamaa kolmandal katsel kirja tulemuse 68.35, mis andis talle 15. koha. Lõppvõistlusele ehk 12 parema hulka viis viimasena tulemus 69.00.

Seitsmevõistluse avapäeva lõpetas Elsa Puu 9. kohal 3121 punktiga ning Emma Kathrina Hein 16. kohal 2951 punktiga. Puu läbis 100 m tõkkejooksu ajaga 14.28, ületas kõrgushüppes 1.66, tõukas kuuli 11.26 ning lõpetas päeva 200 m jooksus ajaga 26.38. Hein sai 100 m tõkkejooksus kirja aja 15.16, ületas kõrgushüppes 1.60, tõukas kuuli 12.10 ning läbis 200 m ajaga 26.88.