U20 ja U16 Balti meistrivõistlused tõid Eestile ühe üldvõidu ja kaks rekordit

Eesti koondis Balti meistrivõistlustel. Foto: Marko Mumm/EKJL

Eesti sai Võrus toimunud Balti võistkondlikel meistrivõistlustel U20 vanuseklassis esikoha ja U16 arvestuses teise koha. Sündis ka kaks teatejooksude Eesti rekordit.

U16 arvestuses teenis võistkondliku esikoha Läti, kogudes 176 punkti. Eesti jäi vaid ühepunktilise kaotusega teiseks, Leedu kogus 133 silma.

U20 vanuseklassis tuli võitjaks Eesti, punkte teeniti 176. Läti sai 160 punktiga teise koha ja 131 punkti kogunud Leedu oli kolmas.

Eesti teatevõistkonnad püstitasid ka kaks rekordit. U16 neiud (Anna Maria Millend, Marian Müürsepp, Liisa-Maria Lusti ja Mirtel Klaar) said 100m+200m+300m+400m teatejooksus kirja aja 2.19,38, mis tähistab Eesti U16 rekordit. See tõi Eestile Balti meistrivõistlustel ka kuldmedali.

Teine rekord sündis U20 vanuse 4×400 m segateatejooksus, kus Karl-Oskar Pajus, Piibe Kirke Aljas, Stella Sohvi Altmets ja Edward Henno läbisid distantsi ajaga 3.38,18. Võistlusel andis see Läti järel teise koha.