U20 EMi 2. päev: Minkovski ja Sai jõudsid 200 m poolfinaali, Sakson sai kuulitõukes 7. koha

U20 Euroopa meistrivõistlustel Rootsis Borases peeti teine võistluspäev. Eesti koondise parimaks tulemuseks jäi täna Kevin Saksoni 7. koht kuulitõukes.

Sakson tuli esmalt heiteringi hommikul toimunud kettaheite kvalifikatsioonis, kus jäi tulemusega 54.99 esimesena lõppvõistluselt eemale ja sai kokkuvõttes 13. koha. Õhtul osales Sakson kuulitõuke lõppvõistlusel ning sai seal 7. koha. Kui eilsel eelvõistlusel viis Sakson oma kuulitõuke isikliku rekordi 18.45ni, siis täna uuendas ta rekordit veel kahel korral. Esmalt viis Sakson isikliku tippmargi 18.71ni ja seejärel juba 18.90ni. Kuulitõuke võitis tulemusega 21.32 valgevenelane Aleh Tamashevich.

Marleen Mülla sai teivashüppe eelvõistlusel 3.90ga 18. koha ja jäi napilt lõppvõistluselt eemale.

Lukas Lessel sai 400 m tõkkejooksu eeljooksus ajaga 53,76 19. koha ja poolfinaali ei pääsenud.

Annika Emily Kelly sai vasaraheite kvalifikatsioonis tulemusega 56.35 20. koha.

Meeste 200 m eeljooksudest pääsesid edasi poolfinaali nii Ken-Mark Minkovski kui Henri Sai. Minkovski läbis distantsi ajaga 21,15, mis tähistab tema isiklikku rekordit. Sai sai kirja tulemuse 21,40. 200 m poolfinaal toimub laupäeval kell 12.10.