U18 maailmameistrivõistluste kokkuvõte

Esimene võistluspäev, 10. juuli.

Esimene võistluspäev algas küllaltki hästi ka Eesti noortetele. Võru poiss Martin Paakspuu liigub isikliku rekordi graafikus ja on 8-võistluses avapäeval 20. kohal. Väga korraliku soorituse tegi Räpina tüdruk Triin Junson visates isiklikuks rekordiks odaviskes 46.78, tasuks 20. koht (kokku 37 võistlejat). Tubli oli ka Õilme Võro Võrust korrates isiklikku rekordit 100m jooksus 12,45 (tuul -0,8) tasuks noorte maailmameistrivõistlustelt 37. koht (57 võistlejat).

Teisel võistluspäeval lähevad võistlustulle Monica Vainola kuulitõukes ja Reena Koll teivashüppes ja 8-võistluses alustab teist päeva Martin Paakspuu.

Kindlasti on see noortele väga kasulik kogemus võrrelda oma võimeid maailma parimate noortega.
Olmetingimused on rahuldavad ja ka toitlustamine on enam-vähem, transpordist ei taha üldse rääkida (see toimib kaotiliselt ja võtab võistluspaika sõites väga palju aega (olgugi et miilits sõidab bussidel ees!)). Mis on super, see on võistlusareen ja ka kohtunike tööle pole midagi siiani ette heita!
Oleme positiivsed ja mis ei tapa, see teeb tugevaks!

Teine võistluspäev, 11. juuli.

Teine võistluspäev Donetskis. Meilt alustab kuulitõuke kvalifikatsioonivõistlustega Monica Vainola, kes on oma elu suurimal võistlusel ja 13.77 ning 40. Koht (võistlejaid kokku 56). Arvan, et see pole põrumine. Alustab meie medalilootus Reena Koll, kvalifikatsioon läbitakse ühe võistluskatsega!

Poiste 8-võistlust jätkab sisukalt Martin Paakspuu püstitades mitu isiklikku rekordit erinevatel aladel, kokkuvõttes 19. koht isikliku rekordiga 5733 punkti (võistlejaid 29).

Kolmas võistluspäev, 12. juuli.

Võistlustulle lähevad tüdrukud vasaraheitjad ja 7-võistlejad ja 200m jooksjad tüdrukud.                   Kõigepealt Katri Karindi tulemus 47.40 tuli viimases voorus, ees oli 2 X, mistõttu tegi kindlapeale katse, koht 48 (võistlejaid kokku 51). Anna Maria Orel heitis 53.16, mis tagas 40 koha. 7-võistlejad Kristella Jurkatamm ja Margot Meri alustasid võistlust isiklike rekorditega 100mtj., mis andis alust loota korralikku punktisummat (Kristella 5500 ja Margot 5000) järgnevatel aladel anti veidi punkte ära, eriti ebaõnnestus Margotil 200m jooks, mistõttu oli emotsioon täiesti maas ja jätkata loodetud graafikus polnud reaalne. Kristella võib esimese päevaga üldjoontes rahule jääda, korraliku teise päevaga oleks reaalne 5450-5400p teha.

Õilme Võro startis ka teisel sprindidistantsil, aeg 200m jooksus 25,19 (tuul-1,3) on uus isiklik rekord, koht 37. (võistlejaid 54). Üllatav on, et Õilme areng on toimunud peaasjalikult iseseisvalt treenides!

Neljas võistluspäev, 13 juuli.

Võistluspäeva alustab Artjom Niktin, eelnevatel päevadel on ta harjutusväljakul toimetanud  nagu „vana rahu“ ise. Tal on ka väike võimalus (56-57m) kvalifikatsioonist edasi saada, selleks on ta ka reaalselt võimeline, kui kõik klapiks. Võistlusareenil (üle 26 000 kohaline areen) ei lähe kõik nii libedalt. Avakatsel heidetud 53.86 jääbki paremaks ja koht 19. (35 võistlejat).

Tüdrukud mitmevõistlejad jätkavad teist võistluspäeva, eelkõige loodame Kristellalt korralikku tulemust kaugushüppes, kuid ka siin läheb loodetust punkte kaduma. Veidi ebaõnnestub ka odavise ja korraliku jooksuga 800m on veel võimalik püstitada isiklik rekord punktisummas, millega Kristella tuleb toime. Tubli! Kokkuvõttes Kristella 5298 p 13. koht ja Margot 4696p 29. koht (võistlejaid 40).

Ootame õhtust teivashüppe finaali. Tingimused teivashüppeks on keerulised: puhub küljetuul ja võistlejad on raskustes proovikatseid tehes. Reena valib algkõrguseks 3.80, mille ületab  esimesel katsel. Järgnevad kõrgused jätab ta vahele ja asub hüppama 4.05, mis hiljem osutub medalikõrguseks. Kahjuks katsed sellel kõrgusel lootust ei anna ja Reena lõpetab 10. kohaga.

KOKKUVÕTE

Selleks korraks on U 18 MM lõppenud ja kui korraldajad said korralikult hakkama võistluse korraldamisega, siis arenguruumi transpordi, majutamise ja toitlustamisega on küllaga.

Ei ole normaalne, et tiitlivõistlustele pääsenud noored sportlased (tüdrukud ja poisid koos) ja ka treenerid peavad jagama ühist WC-d, duširuumi, kus on kohti 2-le korraga! Meil on Eesti MV ka kordades paremad tingimused. Kui kuumusega saime veel kuidagi hakkama, siis pidev möll öösel (osadel sportlastel algas vist päev) ja kõrval asuva elamurajooni erinevate loomade hääled segasid võistlusteks valmistumist päris korralikult. Kui Läti ja Leedu kadestavad meid, siis nemad elasid seekord hotellis, kus olid konditsioneerid ja muu vajalik edukaks esinemiseks (muide Läti sai 2 pronksi). Soomest, Rootsist, Poolast jt koondistest, kes elasid kohe staadioni kõrval pole mõtet rääkidagi.

 

Riho Meri
U-18 Eesti koondise esindaja Donetskis 2013

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST