U18 ja U16 talviste EMV avapäeva ülevaade

Eesti A- (U18) ja B- (U16) klassi kergejõustiku talviste meistrivõistluste avapäeval näitasid head vormi nädala pärast Eesti rahvuskoondise värvides Balti noorte mitmevõistluse meistrivõistlustel võistlema asuvad kergejõustikunoored:

Neidude vanemas vanuseklassi 60m sprindi võitis Lishanna Ilves (KJK Vike), kes sai võiduajaks 7,73. Homme võistleb Ilves oma teistel trumpaladel kaugushüppes ja 60m tõkkejooksus. Leanne Siimumäe (KJK Kose 2000) sai neidude U18 kuulitõukes tulemusega 14.30 pronksmedali, pühapäeval paneb Siimumäe end proovile veel 60m tõkkejooksus ja kõrgushüppes. Katre Sofia Palm (Saue KJK) tuli neidude U18 60m sprindis ajaga 7,96 samuti 3. kohale ning asub homme starti oma põhialal kõrgushüppes (1.77) ja ka 60m tõkkejooksus. Mariliis Remmel (KJK Saare) võitis neidude U18 kolmikhüppe tulemusega 11.67 ning on pühapäeval stardis kaugushüppes ja 60m tõkkejooksus. Koos eelnimetatutega 20.-21. jaanuaril mitmevõistluse noortekoondise ridades startiv Igor Andrejev (Audentese SK) sai Eesti meistrivõistluste avapäeval võidu kolmikhüppes tulemusega 13.55.

Neidude nooremas vanusegrupis näitas taas head sprindikiirust Marit Kutmann (TÜ ASK), kes võitis 60m jooksu ajaga 7,88. Vanema vanusegrupi noormeeste samal distantsil võidutses ajaga 7,01 Henri Sai (SK Altius).  Neidude U18 kuulitõuke võitis Laura Trašanov (SK Maret Sport) tulemusega 14.59 ning neidude U18 800m võidu võttis Liis Grete Atonen (Audentese SK) tulemusega 2.24,60. Noormeeste U16 kõrgushüppe võidu võttis Tony Ats Tamm (Audentese SK) tulemusega 1.88. Neidude samas vanuseklassi kõrgushüppes ületas võitja Kelly-Anete Koik (SK Maret Sport) 1.65.

Kõik meistrivõistluste tulemused leiab siit

Eesti A- (U18) ja B- (U16) klassi talviste meistrivõistluste teine päev algab Lasnamäe kergejõustikuhallis homme kell 12.00

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Audi, Tradehouse, Kalev, Utilitas, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.

Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU