U18 EM-i avapäev Györis: Kivikas pääses poolfinaali, Kelly ja Mülla lõppvõistlusele

Ungaris Györis toimuvatel U18 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel on esimene võistluspäev lõppenud ja meie sportlaste tulemused samuti selgunud.

Neidude 5000 m käimises sai kuuma ilmaga kimpus olnud Jekaterina Mirotvortseva 17. koha, ajaks 25.56,71. Kuld läks Valgevenesse Hanna Zubkovale tulemusega 22.45,47.

Annika Emily Kelly pääses neidude vasaraheites lõppvõistlusele, saades kvalifikatsioonis kirja 61.56. See oli paremuselt 11. tulemus. Lõppvõistlus peetakse reede õhtul algusega kell 20.57 (Eesti aeg).

Seitsmevõistluses on võistlustules Pippi Lotta Enok, kes sai 100 m tõkkejooksus aja 14,98 ning kõrgushüppes isiklikku rekordit tähistava tulemuse 1.66. Kahe ala järel hoiab eestlanna 1650 punktiga 9. kohta. Pärast kuulitõukes kirja saadud 11.39 oli Enok hoidmas 2271 punktiga 13. kohta. 200 m jooksu läbis Enok ajaga 26,11 ja tõusis 11. kohale (3059 punkti).

Neidude 100 m eeljooksudest pääses isikliku rekordi 12,12 jooksnud Ann Marii Kivikas poolfinaali. Finaali uks jäi siiski suletuks, sest poolfinaalis sai ta kirja aja 12,18 ja jäi sellega jagama 20. kohta. Carina-Renne Valdek läbis 100 m ajaga 12,46 ja edasi ei pääsenud (35. koht).

Noormeeste odaviskes tegid kaasa Enrico Hänilene ja Rasmus Roosleht. Neist Hänilene ei saanud kolme katsega tulemust kirja, Roosleht viskas 54.83, mis lõppvõistlusele ei viinud.

Maksim Mihhailov lõpetas kuulitõuke eelvõistluse tuemusega 15.93, mis andis 22. koha.

Liisa-Maria Truupõld hüppas kaugust 5.64 ning lõppvõistluse kohta see tulemus talle ei toonud. Lõppkohaks 16.

Teivashüppes jõudis lõppvõistlusele Marleen Mülla, kes sai kirja 3.80. Lõppvõistlus peetakse laupäeval.