U18 EM-i 3. päev Györis: Minkovskilt U18 rekord ja 6. koht, Mülla teivashüppes 7.

Ungaris Györis toimuvatel U18 vanuse Euroopa meistrivõistlustel oli täna kolmas võistluspäev.

Täna alustasid oma kahepäevast katsumust kümnevõistlejad Deniel Kedrov ja Igor Andrejev. Kedrov sai 100 m jooksus aja 11,65, Andrejev 11,89. Kaugust hüppas Kedrov 6.46, Andrejev 6.38. Kuulitõukes oli Kedrovi tulemus 12.71, Andrejevil 13.38. Pärast kuulitõuget hoidis Kedrov 2059 punktiga 26. kohta, Andrejev oli 2033 punktiga 28. Kõrgushüppes ületas Kedrov 1.91, Andrejev sai jagu 1.82st, 400 m jooksu lõpetas Kedrov ajaga 51,15 ja Andrejev 52,70. Avapäeva lõpuks hoiab Kedrov 3544 punktiga 19. kohta, Andrejev on 3371 punktiga 25. Mõlemad noormehed edestavad oma isiklike rekordite graafikuid.

Hommikusel sessioonil peeti neidude 100 m tõkkejooksu eeljooksud, kus tegi kaasa Triine-Marie Land. Land sai kirja aja 14,00, mis andis talle 26. koha ja poolfinaali eestlanna napilt ei pääsenud.

Eile juba 200 m Eesti U18 rekordit parandanud Ken-Mark Minkovski suutis tänases poolfinaalis veel kiiremat aega näidata, läbides distantsi ajaga 21,34! Ühtlasi pääses Ken-Mark õhtusesse finaali ning tagas koha sügisel toimuvale noorte olümpiale. Finaalis sai ta 6. koha ajaga 21,56.

Ann Marii Kivikas osales neidude 200 m poolfinaalis ja sai ajaga 24,83 oma jooksus 7. koha. Finaalipääs seekord ei õnnestunud, Kivikase lõppkohaks jäi 14.

Eliise Anijalg sai kolmikhüppe kvalifikatsioonis kirja tulemuse 11.91, mis lõppvõistlusele ei viinud.

Marilis Remmel ja Gedly Tugi jõudsid mõlemad odaviske lõppvõistlusele. Remmel sai kirja 51.35, mis tähistab tema uut isiklikku rekordit, Tugi viskas 50.82.

Teivashüppe lõppvõistlusel tegi suurepärase esituse Marleen Mülla, kes hüppas isikliku rekordi 3.90 ning teenis sellega 7. koha ja pileti sügisel peetavale noorte olümpiale.