U18 EM-i 2. päev Györis: Minkovskilt U18 rekord 200m, Kelly sai 9. koha, Enok seitsmevõistluses 11.

Ungaris Györis toimuvatel U18 vanuse Euroopa meistrivõistlustel lõppes teine võistluspäev.

Esimesena tegi täna Eesti sportlastest oma stardi seitsmevõistleja Pippi Lotta Enok, kes sai teise päeva avaalal kaugushüppes kirja 5.44 ning hoiab viie ala järel 3742 punktiga 12. kohta.

Kenro Tohter sai noormeeste 110 m tõkkejooksu eeljooksus ajaga 14,25 5. koha ja pääses õhtusesse poolfinaali.

Hommikusel sessioonil tegi teivashüppe eelvõistlusel kaasa Eerik Haamer, kes ületas 4.80 ning pääses viiendana lõppvõistlusele.

400 m tõkkejooksu eeljooksus sai Taavi Verbo kirja isiklikku rekordit tähistava aja 54,25, mis andis 19. koha ja poolfinaali Verbo ei pääsenud. Liis Grete Atonen läbis 400 m tõkkeid ajaga 1.05,02 ja poolfinaali samuti ei jõudnud, Atonen sai selle tulemusega 27. koha.

800 m jooksus sai Jake Patrick Bagge oma jooksus ajaga 1.56,44 7. koha ja poolfinaali ei pääsenud.

Kõrgushüppes jäi Sofia Marlene Haugile kirja 1.64, mis lõppvõistluse kohta ei andnud. Haugile jäi kirja 25. koht.

Õhtused tulemused

Ann Marii Kivikas jooksis 200 m eeljooksus isikliku rekordi 24,78 ja pääses poolfinaali. Samal distantsil tuli rajale ka Ken-Mark Minkvoski, kes oli oma eeljooksu teine, saades ajaks suurepärase aja 21,58 ning pääses samuti kindlalt poolfinaali. Minkovski aeg tähistab ka U18 Eesti rekordit!

Kenro Tohteri etteaste 110 m tõkkejooksu poolfinaalis ebaõnnestus kukkumise tõttu. Ajaks 23,32 ja kohaks 24.

Annika Emily Kelly osales täna vasaraheites lõppvõistlusel, saades tulemusega 61.22 9. koha. Ühtlasi tagas Kelly koha sügisel toimuvale noorte olümpiale. Kuldmedal riputati kaela ukrainlanna Valeriya Ivanenkole, kes heitis 73.25.

Pippi Lotta Enok lõpetas seitsmevõistluse isikliku rekordi 5135 punktiga. See andis 11. koha. Kulla võitis 6221 punkti kogunud hispaanlanna Maria Vicente. Odaviskes sai Enok kirja 41.49 ning viimasel alal 800 m jooksus läbis distantsi ajaga 2.29,69.