U14, U16 ja U18 mitmevõistluse Eesti meistrivõistlustel sündisid vanuseklasside rekordid

Rakveres selgusid mitmevõistluse Eesti meistrid U14, U16 ja U18 vanuseklassides, kus säravamateks tulemusteks olid Liisa-Maria Lusti ja Valter Eric Viiseli Eesti U16 rekordid. U20, U23 ja täiskasvanute võistlus peetakse 26.-27. juulil.

U14 vanunseklassis tuli poiste arvestuses Eesti meistriks Karl Kristjan Pohlak (SK Elite Sport), kes võitis esikoha 6858 punktiga. Hõbemedal riputati kaela Andreas Trummile (TÜ/ASK, 6629 punkti), pronksi võitis Savva Novikov (KJK Visa, 6354 punkti).

Tüdrukutest teenis kõige nooremas vanuseklassis Eesti meistritiitli Katarina Verst (TÜ/ASK), kes kogus seitsme alaga 6069 punkti. Hõbeda võitis 5970 punktiga Merili Käsper (VAK Staier) ning pronksi Marta Ründva (Saue KJK) 5957 punktiga.

U16 kümnevõistluse meistrikulla pälvis vanuseklassi rekordi 6227 punktiga Valter Eric Viisel (Tallinna SS Kalev). Teiseks tuli 6120 punkti kogunud Dan Šemeljov (SK Maret-Sport) ja kolmandaks Marten Roasto (KJS Sakala) 6078 punktiga.

U16 neidudest krooniti seitsmevõistluses Eesti meistriks Liisa-Maria Lusti (Audentese SK), kelle võidusumma  5242 punkti tähistab samuti Eesti U16 rekordit. Hõbedase autasu teenis Kaireen Penek (KJK Vike) 4605 punktiga ja pronksile tuli 4223 punkti kogunud Maily Märss (Haapsalu KJK).

U18 noormeeste kümnevõistluses tuli meistriks Mait Filipozzi (SK Elite Sport), kes kogus kümne alaga 6082 punkti. Hõbeda võitis Aleks Malm (KJK Vike) 5683 punktiga ning pronksi 5645 punktiga Roman Litvinov (KJK Vike).

Neidude U18 vanuseklassis võitis esikoha Laura Lokotar (KJK Kose 2000) 4945 punktiga, järgnesid 4568 punktiga Heidy Bergštein (KJK Karksi) ning 4518 punkti kogunud Maiken Lipp (Nõmme KJK).

U20, U23 ja täiskasvanute võistlus peetakse 26.-27. juulil. Täiskasvanutest on pärast avapäeva meestest liidrikohal Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) 4202 punktiga, Janek Õiglane (Audentese SK) on teine (4190 punkti) ja Mikk-Mihkel Arrol (KJK Vike) on kolmandana koos 3584 punkti. Naistest juhib nelja ala järel Margit Kalk (Tartu SS Kalev), kel on koos 3375 punkti. Katre Sofia Palm (Audentese SK) hoiab 3188 punktiga teist kohta ja Gerli Israel (Tallinna SS Kalev) on kolmas 3099 punktiga.