U14 ja U16 Eesti meistrivõistlustel sündis kaks Eesti rekordit

Marit Kutman. Foto: Raul Mee

3. ja 4. juulil toimusid Pärnu rannastaadionil EV100 Eesti meistrivõistlused U14 ja U16 vanuseklassis. Medalite ja meistritiitlite eest läks võistlustulle koguni 573 noort sportlast, esindatud oli 44 klubi.

Säravamate tulemustena sündis kaks U16 vanuseklassi Eesti rekordit. Avapäeval võitis tüdrukute 100 m jooksu Marit Kutman (TÜ/ASK), kelle võiduajaks ja uuteks rekordinumbriteks oli 12,16. Kutman jooksis üle Katrin Käärti nimel olnud rekordi 12,20 (joostud aastal 1998).

Teisel võistluspäeval püstitas Eesti U16 rekordi tüdrukute vasaraheites Kelly Heinpõld (KJS Sakala), kui sai parimal katsel kirja tulemuse 57.01. Senine parim tulemus 55.70 kuulus Annika Kellyle ja pärines aastast 2016. Heinpõld krooniti Eesti meistriks veel ka kuulitõukes (14.42) ja kettaheites (46.45).

Hiljuti TV 10 Olümpiastarti sarja vanemate tüdrukute kõrgushüppe rekordi koguni 1.80-ni viinud Liisa-Maria Lusti (Audentese SK) tegi U16 klassis kaasa 200 m jooksus, kolmikhüppes ja kaugushüppes. Kõigil kolmel alal võttis Lusti kuldmedali, võites 200 m jooksu ajaga 25,29, kaugushüppe tulemusega 5.83 ning kolmikhüppe 12.03ga.

Poiste U14 klassis tegi koguni kuuel alal kaasa talvistel Eesti meistrivõistlustel koguni viis kulda võitnud Harri-Richard Jääger (SK Elite Sport). Seekord jäi tema saagiks neli kuldmedalit. 80 m tõkkejooksus oli Jäägeri võiduaeg 11,82, 400 m jooksus tuli kuld tulemusega 57,78 ja kõrgushüppes 1.70ga. 100m+200m+300m+400m segateatejooksus tuli Jääger Elite Sport võistkonnaga samuti kullale.

Kõik tulemused on nähtavad SIIN.

Vaata avapäeva galeriid!

Vaata teise päeva galeriid!

Vaata medalistide galeriid!

Eesti meistrid said kaela EV100 erikujundusega medalid, sest EV100 Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja kuuluvad 2018. aasta EV100 spordiprogrammi.