Tiidrek Nurmelt poolmaratoni Eesti kõigi aegade teine tulemus

Tiidrek Nurme sai 3.märtsil Itaalias Roma-Ostia poolmaratonil parima eestlasena 12. koha ajaga 1:03.13. Tegemist on Eesti kõigi aegade teise tulemusega. Pavel Loskutovile kuuluvast Eesti rekordist jäi Nurmel puudu 13 sekundit. Loskutov jooksis 2001. aastal Göteborgis distantsi täpselt 1:03.00-ga. Arvestades, et Nurme jaoks oli täna joostud poolmaraton elu esimene, on Eesti rekordi püstitamine mehe poolt edaspidi võimalik.

“10 km vahejaks sain 29.47, mis on minu isiklik rekord. Vahepeal oli rajal üle 1 km tõus, seal jäin oma grupist pisut maha. Kuid juba järgmisel langusel sain enamuse grupist uuesti kätte. Sääred tõmbas kangeks juba 25 minutil. Staadioni jooksja häda – tahan kogu aeg põial joosta,” kirjutas Nurme oma blogis. Vahepeal hakkas tal maksas pistma. Pärast 40 minutit hakkas tööle justkui teine mootor. Kui varem tundsin, et tempo raugeb, siis enam seda probleemi ei olnud. Võtsin grupis ohjad enda kätte ning üllatusin kui lihtsalt need kilomeetrid möödusid. Finiš tuli väga ootamatult. Arvasin, et veel on vaja 1 km joosta,” märkis Nurme.

Paremuselt teise eestlasena lõpetas Itaalias poolmaratoni Kaur Kivistik ajaga 1:07.33, mis andis talle 29. koha. Ilja Nikolajev sai 38. koha ajaga 1:08.16.

Parima Eesti naisena läbis poolmaratoni kõige kiiremini Leila Luik, saades naiste arvestuses 11. koha võimsa isikliku rekordiga 1:13.57, mis on Eesti kõigi aegade edetabelis kolmas tulemus. “Hea jooks. Olin selliseks ajaks valmis. Olen palju treeninud. Rada oli hea ja ilm soodne,” ütles Leila Luik Jooksuportaalile. Evelin Taltsile kuulus 15. koht ajaga 1:16.23. Lily Luik sai 17. koha isikliku tippmargiga 1:19.26.

Poolmaratoni võitis meestest keenialane Wilson Kiprop 59.15-ga. Ka kaks järgmist kohta läksid Keeniasse. Teise koha sai Kwemoi Robert Chemosin 59.19-ga ja kolmanda koha Simon Cheprot 59.20-ga. Naistest võitis poolmaratoni keenialanna Flomena Cheyech  Daniel ajaga 1:07.39.