Tiidrek Nurme ja Leila Luik krooniti Eesti poolmaratoni meistriks

Toodrek Nurme finišis. Foto: EKJL

9. juunil toimusid Narvas EV100 poolmaratoni Eesti meistrivõistlused, kus meestest peeti maha põnev duell Tiidrek Nurme (TÜ/ASK) ja Roman Fosti (Sparta SS) vahel. Seekord jäi peale Nurme, kes krooniti ajaga 1:03.57 Eesti meistriks. Hõbedale tulnud Fosti sai kirja aja 1:06.18 ja Raido Mitt (IND) oli 1:09.33ga kolmas.

Fosti poolmaratoni rekord 1:03.45 on joostud sel kevadel Valencias. Nurme tippmark on 1:03.13 ja on joostud aastal 2013. Eesti poolmaratoni rekord 1:03.00 pärineb aastast 2001 ja kuulub Pavel Loskutovile.

Naiste meistriks tuli Leila Luik (TÜ/ASK), kes võitis kuldmedali ajaga 1:18.36. Treenerina sai seega enim rõõmu tunda Harry Lemberg, kes on nii Nurme kui Luige juhendaja.

Hõbedale jooksis end Kaisa Kukk (Treeningpartner) 1:20.07-ga ning pronksile tuli Olga Andrejeva (Sparta SS) 1:22.52.

Naiste Eesti rekord 1:10.10 kuulub Jane Salumäele ja on joostud 1994. aastal.

Meeste U23 arvestuses oli parim Riho Kirspuu (Audentese SK) 1:14.20-ga, teine oli Aaron Kais (VAK Staier) 1:16.22-ga ja kolmas Marti Medar (Treeningpartner) ajaga 1:16.38.

Vaata kõiki tulemusi!

Vaata galeriid!

Eesti meistrid said kaela EV100 erikujundusega medalid, sest EV100 Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja kuuluvad 2018. aasta EV100 spordiprogrammi.

Eesti meistrivõistlused toimusid Ida-Virumaa aasta suurima spordisündmuse Narva Energiajooksu raames. Narva Energiajooksu tulemused on nähtavad SIIN.