Teatejooksude Eesti meistrivõistlustel püstitati rekordeid

Viljandi linnastaadionil selgusid Eesti meistrid teatejooksudes.

Meistritiitlid jagati välja U16, U18, U20 ja täiskasvanute klassides. Võisteldi 4×110 m tõkketeatejooksus, 4×400 m teatejooksus, 4×100 m teatejooksus, 3×800 m teatejooksus, 4×1500 m teatejooksus ning 100+200+300+400 m (väike-rootsi) teatejooksus. Osales üle 500 sportlase 27 klubist.

Püstitati ka mitu vanuseklasside Eesti rekordit. Meeste U20 klassis sündis Eesti rekord väike-rootsi teatejooksus, kus SK Elite Sport meeskond koosseisus Kaido Kossas, Mark Heidmets, Karl-Oskar Pajus ja Lukas Lessel sai võiduajaks 1.59,28. See aeg tähistab ka Eesti U23 rekordit.

Poiste U16 vanuses võitis 3×800 m teatejooksu Tallinna SS Kalevi võistkond koosseisus Artjom Tšitšerin, Igor Sokolov ja Valter Eric Viisel, nende võiduajaks oli Eesti U16 rekordit tähistav 6.46,48.

Noormeeste U18 vanuseklassi 3×800 m distantsil sündis samuti vanuseklassi rekord. Kullale jooksnud UP Sport´i teatekolmik Sten-Hendrik Vokk, Robin Soone ja Kristian Otlot sai võiduajaks 6.25,06.

Naiste 4×400 m triumfeeris ajaga 3.54,79 TÜ/ASK naiskond (Lisette Hanson, Annabel Kutman, Piibe Kirke Aljas, Liis Roose). Meeste samal distantsil krooniti Eesti meistriks Audentese SK meeskond koosseisus Sten Ander Sepp, Erik Jagor, Karl Erik Nazarov ja Rasmus Kisel, võiduajaks 3.19,01.

Naiste 4×100 m jooksu võitis samuti TÜ/ASK naiskond (Liis Roose, Diana Suumann, Maarja Kalev, Marit Kutman) ajaga 46,81. Meeste 4×100 m võitis ajaga 41,85 kulla Audentese SK meeskond (Sten Ander Sepp, Richard Pulst, Ken-Mark Minkovski, Karl Erik Nazarov).

Naiste 3×800 m teatejooksus võitis ajaga 7.00,06 meistritiitli Sparta SS, kes jooksis koosseisus Maria Veskla, Katrina Stepanova, Brit Rammul.

Meeste 4×1500 m jooksus oli kiireim Tartu SS Kalevi meeskond (Armin Angerjärv, Henry Räppo, Olavi Allase ja Kaur Kivistik), saades võiduajaks 16.21,09.

Naiste väike-rootsi teatejooksus riputati kuldmedalid kaela TÜ/ASK naiskonnale, kes jooksis koosseisus Maarja Kalev, Diana Suumann, Annabel Kutman ja Liis Roose. Neliku võiduajaks oli 2.15,33. Meeste väike-rootsi jooksu võitis ajaga 1.56,90 Audentese SK meeskond (Richard Pulst, Ken-Mark Minkovski, Sten Ander Sepp ja Tauri Tamm).