Tanel Visnap võitis kurtide MMil seitsmevõistluses pronksi

14.-17. märtsil toimusid Tallinnas, Lasnamäe kergejõustikuhallis 1. kurtide sisekergejõustiku maailmameistrivõistlused. MMil osalesid 33 riigi koondised kokku 300 osalejaga. Võistluspäevade jooksul jagati välja kakskümmend neli medalikomplekti, Eesti sportlased võitsid kolm pronksmedalit.

Eesti koondis oli esindatud kaheksa sportlasega: Cathy Saem, Melisa Ozerska, Inessa Halliste, Jorgen Liiv, Karl Kristjan Kajak, Tanel Visnap, Rinat Raisp ja Aarne Kuusmann.

Viimane võistluspäev:

MMi viimane võistluspäev lõppes meeste seitsmevõistlusega, kus Tanel Visnap kogus 4299 punkti ja võitis pronksmedali. Üksikalade tulemused 7,14; 6.45; 9.79; 1.86; 9,06; 2.89; 3.10,65. Võistluse võitis Venemaa sportlane Konstantin Khilenko 5126 punktiga, teine oli samuti venelane Maxim Kulikov 4765 punktiga. Samal alal võistelnud Karl Kristjan Kajak kogus 3895  ja Jorgen Liiv 3389 punkti.

Teine võistluspäev:

Teisel võistluspäeval võitis naiste viievõistluses isikliku rekordiga pronksmedali Cathy Saem, kogudes 2942 punkti. Üksikalade tulemused: 10,11; 1.50; 10.09; 5.11; 2.27,34. Kulla võitis Venemaa esindaja Anastasia Klechkina 3712 punktiga ja teise koha sai Kateryna Potapenko Ukrainast tulemusega 3391 punkti. Viievõistluses osales ka Melisa Ozerska, saades tulemuseks 2055 punkti ja viienda koha. Rinat Raisp läbis 60m tõkkejooksu ajaga 10,40.

Esimene võistluspäev:

Avapäeval sai Eesti kurtide koondislastest parima tulemuse kaugushüppes Tanel Visnap, kes võitis pronksmedali. Visnap sai kirja tulemuse 6.89, mis on ka uus Eesti kurtide rekord. Võitis 7.17ga venelane Maxim Kulikov, teiseks tuli valgevenelane Aliaksandr Maistrenka 7.13ga. Lisaks võistles Tanel Visnap ka kõrgushüppes, kus tulemusega 1.90 saavutas 7. koha. Rinat Raisp läbis 400m ajaga 57,85 ja 60m tõkkeid ajaga 11,96. Inessa Halliste hüppas kaugust 4.91. Melisa Ozerska läbis 400m ajaga 1.07,22 ja finaali ei pääsenud.