Talvistel Eesti meistrivõistlustel tehti mitmeid kuldseid duubleid, Meier võitis kolm kulda ja sündis Eesti siserekord

Jekaterina Mirotvortseva. Foto: Marko Mumm/EKJL

16.-17. veebruaril peetud Eesti talvistel meistrivõistlustel sündis üks Eesti siserekord, kui Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe, treener Jevgeni Terentjev) uuendas naiste 3000 m käimise rekordit. Mitmed sportlased said hakkama kuldse duubliga ehk krooniti meistriks rohkem kui ühel alal ja Helin Meier (Nõmme KJK, treener Epp Maasik) viis koju koguni kolm meistrikulda.

Avapäeval jagati välja 12 medalikomplekti. Naiste 1500 m Eesti meistriks jooksis end kullale favoriit Liina Tšernov (SK Jooksupartner, treener Aleksander Tšernov) ajaga 4.26,16. Teiseks tuli 4.44,77ga Brit Rammul (Sparta SS) ning kolmas oli Katrina Stepanova (Sparta SS) ajaga 4.48,22. Olavi Allase (Tartu SS Kalev, treener Enn Sellik) võitis meistritiitli meeste 1500 m jooksus ajaga 4.00,44. Hõbedale tuli Mark Abner (Treeningpartner) 4.01,86ga ja pronksile Karel Hussar (TÜ/ASK) 4.02,25ga.

Grete Udras (Audentese SK, treener Gaspar Epro) triumfeeris naiste kõrgushüppes 1.88ga, mis on vaid kaks sentimeetrit vähem Euroopa sisemeistrivõistluste normatiivist. Teise koha teenis Annika Teska (Tallinna SS Kalev) 1.76ga ning pronksi võitis 1.73ga Katre Sofia Palm (Audentese SK).

Naiste 400 m Eesti meister on Helin Meier (Nõmme KJK, treener Epp Maasik), kes läbis distantsi ajaga 56,41. Teine oli Liis Roose (TÜ/ASK) 56,91ga ning kolmas Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev) 57,22ga.

Jaanus Uudmäe (Audentese SK, treener Maie Uudmäe) võitis kulla meeste kolmikhüppes 14.87ga. Teine oli Jaanus Suvi (KJK Järvala) tulemusega 14.32 ning kolmas Igor Andrejev (Audentese SK) 14.12ga.

Meeste 400 m võitja on Lukas Lessel (SK Elite Sport, treener Kädy Tänav(Tänak)) kes sai ajaks 49,91. Teiseks tuli Sten Ütsmüts (TÜ/ASK) ajaga 50,85 ja kolmas oli Enari Tõnström (KJS Sakala) 50,93ga.

Meeste kuuitõukes krooniti Eesti meistriks Jander Heil (KJS Sakala, treener Genro Paas), kes tõukas raudmuna 18.49 kaugusele. Hõbedale tuli 17.59ga Kert Piirimäe (Koigi KJK) 17.59ga ja pronksile 16.30ga Raido Kalbach (Tallinna SS Kalev).

Diana Suumann (TÜ/ASK, treener Tiina Torop) võitis kuldmedali naiste 60 m jooksus, saades ajaks 7,50. Hõbedale jooksis end Karoli Käärt (Audentese SK) 7,64ga ja kolmas oli 7,77ga Liisa-Maria Truupõld (Tartu SS Kalev).

Eerik Haamer (TÜ/ASK, treener Jarko Koort) tuli Eesti meistriks meeste teivashüppes, ületades 5.15. Hõbemedal kuulub mitmevõistleja Kristjan Rosenbergile (Tartu SS Kalev) 5.00ga ja pronks samuti mitmevõistleja Hans-Christian Hausenbergile (Tartu SS Kalev) tulemusega 5.00.

Tähti Alver (KJK Nõmme, treener Epp Maasik) krooniti meistriks naiste kolmikhüppes, tulemuseks 13.61. Teine oli Annabel Luuk (TÜ/ASK) 12.47ga ja kolmas Darja O´Konnel-Bronin (Audentese SK) 12.45ga.

Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev, treener Karin Hausenberg) oli ajaga 6,83 kiireim meeste 60 m sprindis. Teiseks tuli Henri Sai (SK Altius) ajaga 6,84 ja kolmas oli 6,95ga Marek Niit (KJK Saare).

Kätlin Piirimäe (Koigi KJK, treener Külli Tambre) võitis kindlalt naiste kuulitõuke, saades kirja 15.38. Hõbe kuulub Linda Kivistikule (KJK Saare) 13.50ga ja pronks Monica Vainolale (Nõmme KJK) tulemusega 13.07.

Teine võistluspäev tõi Eesti siserekordi

Teise võistlususpäeva avaalal, naiste 3000 m käimises püstitas Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe, treener Jevgeni Terentjev) Eesti siserekordi (U18, U20, U23 ja täiskasvanute klassis), uueks rekordajaks on 13.49,43. Hõbedale tuli Anna Tipukina (KJK Atleetika) ajaga 14.55,46 ning pronksi võitis Jekaterina Tsõpina (KJK Kalev-Sillamäe) 16.09,03ga. Meeste 5000 m käimises krooniti ajaga 22.51,80 Eesti meistriks Virgo Adusoo (B. Junk Käimisklubi, treener Toomas Rosenberg). Teine oli Ruslan Sergatšjov (JK Tempo) 23.39,42ga ning kolmas ajaga 26.12,89 Jaroslav Stupnikov (KJK Kalev-Sillamäe).

Ann Marii Kivikas (SK Altius, treener Romet Mihkels) võitis ajaga 25,06 kuldmedali 200 m jooksus. Hõbe kuulub Liisa-Maria Truupõllule (Tartu SS Kalev) 25,46ga ning pronks 25,52ga Karoli Käärtile (Audentese SK). Meeste samal distantsil võidutses ajaga 21,87 Henri Sai (SK Altius, treener Valter Espe). Teine oli Dmitri Mosendz (Tallinna SS Kalev) 22,14ga ja kolmas Robin Sapar (KJK Vike) 22,50ga.

Meeste kõrgushüpe pakkus põneva õpilase ja treeneri duelli, kui kulla eest võitlesid Kristjan Tafenau (KJS Sakala) ning Karl Lumi (Tallinna SS Kalev), kes on ühtlasi Tafenau treener. Tulemusega 2.16 jäi seekord peale Tafenau, Lumi teenis 2.13ga hõbeda, kolmas oli Tanel Reismann (Tallinna SS Kalev), kes ületas 2.10.

Helin Meier (Nõmme KJK, treener Epp Maasik) võitis lisaks avapäeva 400 m kullale oma teise kuldmedali naiste 800 m jooksus, ajaks 2.13,30. Hõbe riputati kaela Brit Rammulile (Sparta SS), kes sai ajaks 2.14,88 ja pronksile jooksis end Vanessa Rätsep (Tartu SS Kalev) ajaga 2.26,60. Meeste samal distantsil ei jätnud Eesti selle distantsi esinubmber Rasmus Kisel (Audentese SK, treener Maurice Benn) konkurentidele suurt võimalust, võites kulla ajaga 1.54,15. Talle järgnesid Deniss Šalkauskas (TÜ/ASK) 1.54,87ga ja Enari Tõnström (KJS Sakala) ajaga 1.55,23.

Naiste kaugushüppes jõudis kuldse duublini ka põhialal kolmikhüppes triumfeerinud Tähti Alver (Nõmme KJK, treener Epp Maasik), kellele tõi kaugushüppes esikoha tulemus 6.17. Hõbedale hüppas end Lishanna Ilves (KJK Vike) 6.04ga ja kolmas oli mitmevõistleja Margit Kalk (Tartu SS Kalev) 5.89ga.

Liina Tšernov (SK Jooksupartner, treener Aleksander Tšernov) krooniti samuti kahekordseks Eesti meistriks, kui teisel päeval võitis ta naiste 3000 m jooksu ajaga 9.38,23. Tšernovile järgnesid Kaisa Kukk (Treeningpartner) ning 10.01,61ga ja Kaia Lepik (Täppsportlased MTÜ) ajaga 10.15,99.

Naiste teivashüppes tuli meistriks Eesti rekordinaine Reena Koll (KJK Visa, treener Hanno Koll), kes ületas kõrguse 4.15. Hõbe kuulub Marleen Müllale (KJK Vike), kes ületas 3.80 ja pronks Merilin Iitalile (SK Elite Sport) tulemuse 3.50 eest.

Väga tasavägine oli meeste 60 m tõkkejooks, kus meistriks krooniti ajaga 8,08 mitmevõistleja Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev, treener Karin Hausenberg), kellele see oli samuti teiseks kullaks meistrivõistlustel. Hausenbergi järel teenis ajaga 8,10 hõbeda Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) ning kolmas oli mitmevõistleja Janek Õiglane (Audentese SK) ajaga 8,16.

Naiste 60 m tõkkejooksus sai ajaga 8,38 esikoha favoriit Diana Suumann (TÜ/ASK, treener Tiina Torop), kelle jaoks oli samuti tegu teise Eesti meistritiitliga. Hõbedale tuli Pippi-Lotta Enok (KJK Visa) ajaga 8,90 ja pronksile Katre Sofia Palm (Audentese SK) 8,91ga.

Meeste kaugushüppes riputati kuld Kaarel Jõeväli (Audentese SK, treener Einar Kaigas) kaela, kelle võidutulemuseks oli 7.21. Teise koha sai 7.09 hüpanud Dmitri Mosendz (Tallinna SS Kalev) ja kolmas oli Reimo Sepp (Audentese SK) tulemusega 7.07.

Olavi Allase (Tartu SS Kalev, treener Enn Sellik) võitis lisaks 1500 m triumfile teise meistrikulla meeste 3000 m jooksus, võiduajaks 8.29,59. Teiseks platseerus ajaga 8.31,13 Karel Hussar (TÜ/ASK) ja kolmas oli Mark Abner (Treeningpartner) ajaga 8.39,83.

Meistrivõistlused lõppesid 4×400 m teatejooksudega. Naistest võitis ajaga 3.56,54 Nõmme KJK naiskond koosseisus Annika Sakkarias, Stella Sohvi Altmets, Laura Maasik ja Helin Meier. Ühtlasi oli see Meieri jaoks juba kolmas kuldmedal neil meistrivõistlustel. Teise koha sai ajaga 3.58,64 Tartu SS Kalevi naiskond (Marielle Kleemeier, Elina Leis, Vanessa Rätsep ja Kristel Luik) ja kolmas oli 4.14, 66ga Sparta Spordiseltsi naiskond (Brit Rammul, Katrina Stepanova, Pille Hinn ja Maria Veskla).

Helin Meier. Foto: Marko Mumm/EKJL

Meeste 4×400 m tuli ajaga 3.22,64 võitjaks Audentese SK meeskond koosseisus Ken-Mark Minkovski, Tauri Tamm, Erik Jagor ja Rasmus Kisel). Ka Kiseli jaoks tähendas see teist meistrikulda. Teise koha teenis 3.23,54ga TÜ/ASK koosseisus Andreas Varter, Märt Riso, Sten Ütsmüts ja Jakob Keller. Pronksmedalid said kaela SK Elite Sport võistkonna liikmed Kristjan Murro, Mait Filipozzi, Karl-Oskar Pajus ja Lukas Lessel, nende ajaks oli 3.26,98.