Staadionisarja avaetapi võitsid Nevolihhin ja Lamp

Kohilas toimus EV100 Staadionisarja esimene etapp 3000 m jooks. Naistest võitis Kelly Nevolihhin ajaga 10.10,98, meeste parim oli Allar Lamp tulemusega 8.14,56.

Kohal oli suur osa meie jooksuparemikust, lisaks Kohila Seerjajooksul osalevad arvukad harrastusjooksjad. Pidada tuli koguni 4 jooksu. Üldarvestuse ja staadionisarja parimad selgitati naiste ja meeste tugevamate jooksudega.

Naistest juhtis viimaste ringideni Birgit Pihelgas, lõpuspurdiga võttis võidu siiski Kelly Nevolihhin. Võitja aeg oli 10.10,98, Pihelgas sai kirja tulemuse 10.15,03. Kolmandaks jooksis end tugeva lõpuringiga Brit Rammul (10.26,52) Kaia Lepiku ees. Osales 18 naist.

Meeste tugevamas jooksus alustati Tiidrek Nurme vedamisel kõva tempoga, esimene kilomeeter läbiti 2.37-ga. Nurme tegi tempot klubikaaslasele Allar Lambile ja astus 2000 meetri järel rajalt kõrvale. Laupäeval ootab teda ees tähtis start Euroopa karikavõistluste 10 000 meetri distantsil ja eilne oli heaks lahtijooksuks. Lambi tempo viimasel kilomeetril küll veidi langes, aga lõppaeg oli igati korralik 8.14,56. Teiseks tuli kogu distantsi üksi jooksnud Olavi Allase (8.25,05) ja kolmandaks tugeva lõpuspurdiga Mark Abner (8.28,60).

Staadionijooksu esimese etapi tulemused ja üldseis on nähtavad SIIN.

Järgmin etapp peetakse Tartus 3. juunil.