Sise-MM Nanjingis | Erm liigub rekordigraafikus

Foto: Sona Maleterova/World Athletics

Hiinas Nanjingis toimuvate sisemaailmameistrivõistluste teisel päeval oli stardis kolm Eesti kergejõustiklast.

Naiste 60 m eeljooksus startis Ann Marii Kivikas, kes sai enda eeljooksus viienda koha ajaga 7.40. Kokkuvõttes andis see talle 33. koha. Poolfinaali ehk 24 parema sekka viis viimasena aeg 7.31.

Kivikas sõnas peale jooksu, et üldpildis võib sooritusega rahule jääda. “Hooaeg on olnud pikk ning olen teinud palju häid jookse. MM-ile pääsemine oli lisaboonus ning kuna reis Hiinasse oli pikk ja väsitav, siis ei saa tänase aja üle pettunud olla,” lausus ta peale jooksu.

Johannes Erm alustas seitsmevõistlust väga hästi ning hoiab peale avapäeva kolmandat kohta 3497 punktiga. Oma kahe nädala tagust Eesti rekordi graafikut edestab ta 50 punktiga. Avapäeva lõpetas liidrina Euroopa rekordiomanik norrakas Sander Skotheim 3649 punktiga ning teist kohta hoiab ameeriklane Heath Baldwin 3503 punktiga. Risto Lillemets jagab peale nelja ala üheksandat kohta 3168 punktiga.

60 m jooksus sai Erm kirja hooaja tippmarki tähistava aja 6.94, kaugushüppes püstitas ta samuti hooaja tippmargi tulemusega 7.77 ning kuulitõukes sai ta kirja tulemuse 15.27. Kõrgushüppes ületas ta kõrguse 1.98.

Erm jäi oma avapäevaga rahule. “60 m sain korralikult minema ja oma jooksu teha. Kaugushüppes jätkasin sama rütmi, igal katsel tundsin, et saaks natukene paremini ja panin sammu lähemale ning teisel katsel hüppasin oma siserekordi. Kuulitõukes 15.27 oli pigem vedamine, päris täpselt pihta ei saanud, aga midagi kripeldama ka ei jäänud. Kõrgushüppes sain ilusti kõrgused esimesel katsel üle. Põlv oli mul teibitud ja vaatamata sellele suutsin päris hästi hüpata. Oleks tahtnud 2.01 ka üle saada, sest hüpped olid sel kõrgusel head, aga ükski täpselt pihta ei läinud,” võttis ta avapäeva kokku.

Homsele võistluspäevale ette vaadates lausus ta: “Olen elevil ja loodan, et õhtul tuleb uni kiirelt, aga tundub, et olen medalimängus ja vaatame, kellel homme veab ja kellel mitte.”

Risto Lillemets jooksis 60 m ajaga 7.06 ja kaugushüppes püstitas ta hooaja tippmargi tulemusega 6.86. Kuulitõukes oli ta parima katse tulemuseks 14.64 ning kõrgushüppes ületas ta kõrguse 1.95.

KÕIK TULEMUSED

Seitsmevõistlejate teine võistluspäev algab pühapäeva hommikul Eesti aja järgi kell 4:05. Kell 4:25 asuvad starti 60 m tõkkejooksu eeljooksudes Kreete Verlin ja Diana Suumann.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Coop_Pank_color
audilogo
VarskaOriginaal_logo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
ET_Co-fundedbytheEU_RGB_POS