Selgusid U14, U16, U18 ja U20 vanuse mitmevõistluse Eesti meistrid

Lasnamäe kergejõustikuhallis võistles nädalavahetusel ligi 150 noort kergejõustiklast, et selgitada Eesti parimad mitmevõistlejad U14, U16, U18 ja U20 vanuseklassides.

Laupäeva õhtuks selgusid tüdrukute U14 vanuse parimad, ülejäänud vanuseklasside meistrid said medalid kaela pühapäeval. Uue aasta esimene Eesti meister on Merili Käsper (VAK Staier, treener Ants Kuusik), kes võitis U14 tüdrukute viievõistluse 4055 punktiga. 2. koha sai Katarina Verst (TÜ/ASK) 4043 punktiga ning pronksi võitis 3920 punktiga Alina Tamp (SK Maret-Sport). Vaata U14 tüdrukute kõiki tulemusi!

U14 poiste seitsmevõistluses triumfeeris Andreas Trumm (TÜ/ASK, treenerid Madis Paju, Alis Laan), kes kogus 5078 punkti. Hõbeda võitis Karl Kristjan Pohlak (SK Elite Sport) 4948 punktiga ja pronksise autasu teenis võitja vend Martin Trumm (TÜ/ASK) 4430 punktiga. Vaata U14 poiste kõiki tulemusi!

U16 arvestuses oli neidudest parim Liisa-Maria Lusti (Audentese SK, treener Heiko Väät), kes kogus viie alaga 3551 punkti. See tulemus on ühtlasi selle vanuseklassi Eesti siserekord. Hõbedale võitles end 3376 punktiga Maily Märss (Haapsalu KJK) ning pronksile tuli 3277 punktiga Kaireen Penek (KJK Vike). Selles vanuseklassis sündis ka üksikaladel Eesti vanuseklasside rekordeid. Neidude U16 60 m tõkkejooksus sai Anna Maria Millend (Audentese SK) kirja uut siserekordit tähistava aja 8,77 ning sama vanuseklassi kõrgushüppe siserekordiks hüppas Elisabeth Pihela (Audentese SK) 1.80. Vaata U16 neidude kõiki tulemusi!

U16 noormeeste seitsmevõistluse Eesti meister on Marten Roasto (KJS Sakala, treener Leho Estorn), kelle punktisummaks tuli 4257. Teise koha sai 4208 punktiga Jaroslav Sivuha (Audentese SK) ning kolmas oli Harry Richard Jääger (SK Elite Sport) 3957 punktiga. Vaata kõiki U16 noormeeste tulemusi!

U18 vanuseklassis sai noormeestest poodiumi kõrgeimale astmele astuda Tony Ats Tamm (Audentese SK, treener Tõnu Kaukis), kellele tõi esikoha 4875 punkti. 2. koha teenis 4732 punktiga Mait Filipozzi (SK Elite Sport) ning pronksi võitis Steven Sepp (Niidupargi KJK) 4711 punktiga. Vaata U18 noormeeste kõiki tulemusi!

U18 neidude viievõistluse Eesti meister on Pippi-Lotta Enok (KJK Visa, treener Liivi Eerik), kes saavutas esikoha 3879 punktiga. Hõbeda võitis Juliana Demeštšenko (Tallinna SS Kalev) 3548 punktiga ja pronksile tuli Laura Lokotar (KJK Kose 2000) 3395 punktiga. Vaata U18 neidude kõiki tulemusi!

U20 arvestuses läks naiste viievõistluse esikoht Katre Sofia Palmile (Audentese SK, treener Sven Andresoo), kes kogus 3702 punkti. Hõbe kuulub Marilis Remmelile (KJK Saare) 3499 punktiga ja pronksi võitis Eliise Anijalg (Tartu SS Kalev) 3063 punktiga. Vaata kõiki U20 naiste tulemusi!

U20 meestest võitis 5137 punktiga Eesti meistritiitli Eerik Haamer (TÜ/ASK, treener Jarko Koort), kes oma põhialal teivashüppes sai kirja isiklikku tippmarki tähistavad 5.19. Hõbe kuulub Deniel Kedrovile (Audentese SK) 4993 punktiga ning pronks 4544 punktiga Taavi Eistrele (SK maret-Sport). Vaata kõiki U20 meeste tulemusi!