Saaremaa kolme päeva jooksu võitsid Ibrahim Mukunga ja Evelin Talts

Pühapäeval lõppenud 40. Saaremaa kolme päeva jooksu võitis meestest Tiidrek Nurme treeningupartner keenialane Ibrahim Mukunga. Mees läbis kolme päevaga maratonidistantsi ajaga 2:12.15,8, edestades lätlast Renars Rozet ligi 7 minutiga.

Viimasel etapil samuti teisena lõpetanud lätlase koguajaks kujunes 2:19.11,5. Kolmanda koha sai Elar Vulla 2:22.01,2-ga. Talle kaotas 11 sekundiga vanameister Vjatšeslav Košelev.

Parima saarlasena ei suutnud Ando Õitspuu 5. kohast kõrgemale siiski tõusta. Ka tänase 16 km pikkuse etapi lõpetas ta kuuendana. “Eile ilmselt Torgus pärast jooksu natuke külmetasin. Öösel hakkasid külmavärinad tulema,” rääkis Õitspuu Jooksuportaalile.

Õnneks suutis mees palaviku rohtudega siiski ära hoida. Tema järel sai viimase auhinnalise koha Jaanus Kallaste. Tiidrek Nurme tegi kõik kolm päeva kaasa treeninguna. Juba ülehomme, 22. oktoobril alustavad Tiidrek Nurme ja Ibrahim Mukunga teekonda Keeniasse. Nurme sõnul saab Mukungat näha kas esmaspäevases või teisipäevases ETV saates Ringvaade.

Naistest võitis kolme päeva jooksu kindlalt ja suure eduga Evelin Talts koguajaga 2:43.33,0. “Plaan oli kogu jooks maratonitempoga kaasa teha. Kuna hooaeg on selleks aastaks läbi, siis polnud mõtet väga kiiresti joosta,” ütles Talts Jooksuportaalile. Järgmisel laupäeval lubas ta veel kaasa teha Nõmme-Harku 15 km pikkuse metsajooksu. Ligi 10 minutiga kaotas Evelin Taltsile kolme päeva kokkuvõttes Johanna Ardel. Kolmandaks platseerus Anastasija Zaharova 2:53.23,2-ga. Esikuuikusse mahtusid veel Anu Teppo, Kaisa Kukk ja Svetlana Nikitina.

Saaremaa kolme päeva jooksu individuaalsed tulemused.