Roman Fosti sai Hispaanias poolmaratonil 5. koha

Eesti läbi aegade parima naismaratoonari Jane Salumäe juhendamisel harjutav Roman Fosti sai 26. jaanuaril Hispaanias Madridi äärelinnas toimunud Getafe poolmaratonil 5. koha ajaga 1:06.30.

“Pärast 5. kilomeetrit jooksin üksi. Tegemist oli väga kurvilise ja tehnilise rajaga. 15.-16. kilomeetril pikk tõus ja kogu distantsi lõpuosa ülesmäge. 17.-18. kilomeetril tuli joosta munakiviteel,” rääkis Fosti Jooksuportaalile. Kaupo Sasmini esialgne lõpuaeg on 1:09.41. Fosti jäi oma tulemusega rahule, sest harjutas viimastel nädalatel suurte mahtudega nagu ka Sasmin. Kaks päeva enne võistlust tegid nad puhkepäevad. Fosti isiklik rekord poolmaratonis on 1:06.20, mille ta jooksis mullu Rakveres Ööjooksul.

Roman Fosti treener Jane Salumäe jäi Fosti tänase jooksuga igati rahule. “Selleks me ei harjutanud ja tegemist on treeningu käigus joostud poolmaratoniga. Hetkel liigume väga heas maratoni suunas,” Ütles Salumäe Jooksuportaalile.