Rakveres jagati klubide vahel karikavõidud ning sportlastele VEMi koondisekohti

Karikavõidu võttis nii meeste, kui naiste arvestuses Tartu Ülikooli Akadeemiline spordiklubi, kogudes meeskonnaga 171 ja naiskonnaga 132 punkti.
Teiseks tuli mõlemas arvestuses Audentese Spordiklubi, kelle punktisummad olid vastavalt 158 ja 105.

Eesti karikavõistlused olid mitmel alal ka 21.-22. juunil Tallinnas, Kadrioru staadionil toimuvate Euroopa võistkodlike meistrivõistluste (VEM) ostsustavaks katsevõistluseks. Võistluste parima tulemuse tegi juba VEM koondisesse määratud Ksenija Balta (Tallinna SS Kalev), kes 100m jooksus sai kirja Eesti rekordi lähedase aja 11.44. Eesti rekordkõrguse üritamiseni jõudis ka Reena Koll, kes naiste teivashüppes 4.15 ületamise järel palus latile asetada rekordkõrguse 4.25, mis sel korral siiski ei alistunud.

Naiste kaugushüppes sai isikliku rekordiga 6.11 võidu Kristella Jurkatamm (Audentese SK). Meeste samal alal asus katsevõistlusi juhtima Henrik Kutberg (Audentese SK) tulemusega 7.49, 3 cm kaugusele jäi Mihkel Saks (Tallinna SS Kalev). Kolmas oli Rain Kask (EMÜ SK) tulemusega 7.27. Otsustav kaugushüppevõistlus peetakse 15. juunil Tartus Gustav Sule mälestusvõistlustel.

Meeste kuulitõukes kindlustas koondisekoha Kristo Galeta (KJS Sakala) võidutulemusega  18.26.

Meeste vasaraheites kuulus katsevõistluse koht jagamisele kahe katsevõistluse – Heitjate SV II etapp (31.mai) ja Eesti karikavõistluste jooksul parima tulemuse saavutajale. Karikavõistlustel võitis Martin Lehmets (KJS Sakala) tulemusega 64.20. Parim tulemus 66.95 jäi esimesest katsevõistlusest Mart Olmani (Audentese SK) nimele.

Meeste kõrgushüppes sai põnevas konkurentisis katsevõistluse võidu Hendrik Lepik (Audentese SK) esimesel katsel ületatud kõrgusega 2.14. Tallinna SS Kalevi sportlased Karl Lumi ja Tanel Reismann ajasid 2.14 esimesel katsel maha ning viisid kaks järele jäänud katset kõrgusele 2.17, mis aga kummagile ei alistunud. Naiste kõrgushüppes jagatakse koondisekoht 15. juunil G. Sule mälestusvõistlustel.

Meeste kolmikhüppes vormistas koondisekoha Igor Sjunin, kelle tulemuseks jäi 16.15. Naiste samal alal läks kaksikvõit Tartu SS Kalevi sportlastele. Võitis Marit Jukk tulemusega 12.34. 5cm vähem sai kirja Liane Pintsaar. Nende vahel lepiti kokku, et koondisekoht jagatakse 15. juunil G. Sule mälestusvõistlustel.

Meeste 100m jooksu võitis ja hõivas VEM koondisekoha Mart Muru (Audentese SK), kelle võidutulemuseks oli 10.74

Kõige tihedam ja kõrgetasemelisem võistlus koondisekohtadele toimub meeste odaviskes 15. juunil Tartus Gustav Sule mälestusvõistlustel. Nimetatud võistluse järel kinnitab Eesti Kergejõustikuliidu juhatus lõpliku Võistkondlike Euroopa meistrivõistluste koondise.

Kõik Eesti karikavõistluse tulemused ja lõplikud punktiseisud leiab Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt.