Rahvusvahelise mitmevõistluse võitis sakslane Kai Kazmirek

Tallinnas Lasnamäe Kergejõustikuhallis lõppes rahvusvaheline mitmevõistlus ja Eesti mitmevõistluse meistrivõistlused.  Üldvõitjaks krooniti sakslane Kai Kazmirek 5903 punktiga.   Eesti meistriks tuli Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) 5804 punktiga.

Teise päeva esimesel alal, 60 m tõkkejooksus sai võimsa rekordiparandusega 7,97 alavõidu Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev). Teine oli sakslane Kai Kazmirek tulemusega 8,25 ja kolmas soomlane Tuomas Valle ajaga 8,26. Ülejäänud eestlaste tulemused: Taavi Tšernjavski (SK Elite Sport) 8,28;  Karel Tilga (Tartu SS Kalev) 8,33;  Henri Loose (Tartu SS Kalev) 8,81.

60 m tõkkejooksu tulemused

Teivashüppes sai alavõidu taaskord Hausenberg, ületades kõrguse 4.98. Sama tulemusega oli teine  Kazmirek ning kolmas Tim Nowak kõrgusega 4.78.  Tšernjavski hüppas 4.78, Tilga 4.58 ja Loose 4.38.

Teivashüppe tulemused

7-võistluse viimasel alal oli kiireim mees Tim Nowak ajaga 2.41,11. Teisena finišeeris Taavi Tšernjavski ajaga 2.41,48 (isiklik rekord).   Teiste eestlaste tulemused – Karel Tilga 2. 46,36, Henri Loose 2.52,12 ning H.-C. Hausenberg 3.08,25.

1000 m tulemused

Kokkuvõttes võitis meeste arvestuses rahvusvahelise mitmevõistluse sakslane Kai Kazmirek 5903 punktiga. Teine oli Hans-Christian Hausenberg 5804 punktiga ning kolmas sakslane Manuel Eitel 5802 punktiga. Karel Tilga saavutas 5789 punktiga neljanda koha ning Taavi Tšernjavski 5762 punktiga kuuenda koha.

Vaata Rahvusvahelise mitmevõistluse lõppseisu!

Ühtlasi toimusid EV100 Eesti talvised mitmevõistluse meistrivõistlused, kus meistrid selgusid täiskasvanute, U23 ja U20 vanuseklassis. Kõikide vanuseklasside esikolmik sai kaela EV100 erikujundusega medalid, sest EV100 Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Eesti meistrivõistluste arvestuses võitis nii meeste kui U23 vanuseklassis Hausenberg, teine oli Tilga ja kolmas Tšernjavski.  U20 arvestuses jagati medalid vastavalt kuld Hendrik Lillemets (KJK Saare) 4989 punkti, hõbe Marttin Lepaste (Niidupargi KJK) 4938 punkti ning pronks riputati kaela Grat-Magnor Kurisele (KJK Saare) 4570 punktiga.

Eesti meistrivõistluste lõpptulemused!

Naiste viievõistluse esikoha võttis teist aastat järjest ukrainlanna Alina Šuhh, kogudes 4375 punkti. Teine koht läks saksa mitmevõistlejale Mareike Arndtile 4235 punktiga ning kolmanda koha vääriline oli seekord rootslane Bianca Salming punktisummaga 4234.  Parima eestlasena ja 8. kohaga lõpetas Katre Sofia Palm (Saue KJK) punktisummaga 3605.

Eesti meistrivõistluste medalid jagati naiste arvestuses vastavalt kuld Katre Sofia Palm (3605), hõbe Terje Kaunissaar (KJK Vike) 3598 ning pronks Leanne Siimumäe (KJK Kose 2000) 3322 punktiga. U23 vanuseklassis võttis meistritiitli Kadi Kaart (SK Maret-Sport) 3135 punktiga. U20 vanuseklassi kuldmedal riputati kaela Katre Sofia Palmile.