Pika krossi Eesti meistrid on Ilja Nikolajev ja Leila Luik

1. mail toimunud 84. suurjooksu ümber Viljandi järve võitis ja tuli ühtlasi ca 12-kilomeetrisel trassil esimest korda pika krossi Eesti meistriks Jooksupartneri esindaja Ilja Nikolajev ajaga 36.49. Koos Viljandi linnapea Loit Kivistikuga paigaldas Nikolajev oma nimega kivi Viljandi järve jooksu võitjate kivide tulpa. Lisaks Nikolajevile riputati autasustamisel kuldmedal kaela ka tema treenerile Einar Kaigasele.

Kaks järgmist medalit kuulusid Stamina Arcotransport tiimile. Hõbedale jooksis end kehalise kasvatuse õpetajana Tallinna koolis töötav ja selle ameti kõrvalt harjutav Sergei Tšerepannikov 37.54-ga ning pronksile tema klubikaaslane Roman Fosti 38.15-ga. Esimesena pidi medalist ilma jääma Allar Lamp (TÜASK), kelle lõpuaeg 38.33. Esikuuikusse mahtusid veel Dmitri Aristov ja Elar Vulla. Tippsordist loobunud 11-kordne ümber Viljandi järve jooksu võitja Pavel Loskutov tegi täna samuti kaasa ning sai üldjärjestuses 128. koha.

Naistest võitis ümber järve jooksu ja Eesti meistritiitli Leila Luik (TÜASK), kes lõpetas üldarvestuses kõrgel 38. kohal ajaga 42.51, mis on Eesti naiste kõigi aegade parim tulemus. Seni suutis ümber Viljandi järve tiiru kõige kiiremini peale teha Maile Mangusson ajaga 42.52. Teist naist tuli täna finišis pkalt oodata. Hõbemedali võttis Olga Andrejeva (Stamina Arcotransport tiim) ajaga 45.14. Pika krossi pronksmedali sai Grete Tõnne (EMÜ SK) ajaga 46.56.

Kui Huntaugul juhtis Roman Fosti, siis Orika silla vahefinišis jooksid kahekesi ees Sergei Tšerepannikov ja Ilja Nikolajev võrdse vaheajaga 14.13. Roman Fosti ja Allar Lamp jäid neist maha 15 sekundiga. Naistest oli seal liider Leila Luik üldarvestuses 41. kohal vaheajaga 16.16. Teisel kohal jooksis Olga Adrejeva (17.28). Talle kaotas 11 sekundiga Grete Tõnne.

Viljandi järve jooksust otsustasid kõrvale jääda mullused Eesti meistrid maratonis Viljar Vallimäe ja Evelin Talts. Teatavasti jooksis Vallimäe aprillis Rotterdamis ja Talts Pariisis maratoni. Evelin Talts tundis, et ei ole veel Pariisi maratonist täielikult taastunud ja seetõttu ei ole liiga tihti võistlemine praegu õigustatud. Sama juttu rääkis ka Viljar Vallimäe. “Jalad pole veel maratonist taastunud. Kuna võistluseid tuleb hooaja jooksul palju, siis otsustasin Viljandi jooksu vahele jätta,” ütles Vallimäe Jooksuportaalile. Kokku startis täna ümber Viljandi järve jooksule 2917 jooksjat.