Pedriks kordas Eesti rekordit, Nazarov uue U23 rekordiga teine

Laupäeval, 23. jaanuaril toimus Pärnu Spordikooli seeriavõistluse II etapp, kus näidati kiireid sprindiaegu.

Suvepealinnas toimunud võistluse säravamate tulemuste eest hoolitsesid tõkkejooksjad Keiso Pedriks ja Karl Erik Nazarov. Keiso Pedriks (KJK Kalev) kordas Eesti siserekordit 60m tõkkejooksus, võidutsedes ajaga 7.76. Sellega tõusis 26-aastane noormees ühele pulgale Tarmo Jallaiga, kes jooksis 2006. aastal USA-s Texases toimunud võistlusel sama väledalt. Vaid sajandiksekund Keisost aeglasema tulemusega ületas finišijoone Karl Erik Nazarov (Audentese SK), kes püstitas uue Eesti U23 siserekordi – 7.77! Varasem U23 tipptulemus oli samuti Karl Eriku nimel, mille jooksis möödunud aastal Martin Kutmani mälestusvõistlustel (7.84). Mõlemad noormehed ületasid sellega 4.-7. märtsil Torunis toimuvate Euroopa meistrivõistluste normatiivi! Kolmandana ületas finišijoone 8.14-ga SK Fortis esindaja Martin Täht.

Naiste 60m tõkkejooksu sprindidistantsil näitas parimat minekut SK Fortis sportlane Kreete Verlin, võiduajaks märgiti 8.39. Teisena lõpetas Katre Sofia Palm (Audentese SK) 8.94-ga ja kolmandana SK Maret-Sport neiu Margot Meri (9.01).

Meeste 60m sprindis triumfeeris 6.85-ga Henri Sai (SK Altius), teisena lõpetas jooksu 6.94-ga Tanel Visnap (SK Maret-Sport) ning kolmandana ületas finišijoone KJK Saare sportlane Johannes Treiel (7.23).

Naiste samal distantsil näitas väledamat minekut SK Altiuse spordiklubi neiu Ann Marii Kivikas, võiduajaks märgiti 7.70, mis tähistab uut isiklikku rekordit (varasem 7.72). Altiuse klubile tõi kaksikvõidu Anete Siman, kes jooksis samuti välja uue isikliku rekordi (7.80). Kolmanda koha võitis Carina-Renne Valdek (Audentese SK) 7.88-ga. Teise alavõidu teenis Kivikas kaugushüppes, parimal katsel sai suvepealinlane kirja 5.76.

Head taset näitasid ka kõrgushüppajad, naiste kõrgushüppe võitis 1.78-ga Lilian Turban (SK Elite Sport). Elisabeth Pihela (Audentese SK) oli 1.75-ga teine ja uue isikliku rekordi 1.69-ga oli kolmas pärnumaalane Elisa Annamaa (SK Altius). Põneva meeste kõrgushüppe võitis 2.10-ga KJK Saare sportlane Hendrik Lillemets, kolm sentimeetrit vähem hüppas vanameister Karl Lumi (Individuaalsportlane) ning poodiumi madalamale astmele tuli 2.04-ga KJS Sakala sportlane Kristjan Tafenau.

Kergejõustikuklubi VIKE sportlane Marleen Mülla võitis teivahüppe tulemusega 3.96, Mona-Linda Sikkal (SK Leksi 44) oli 3.86-ga teine ja SK Altiuse neiu Carlyn Pukk 3.16-ga kolmas. Meestest võidutses 4.71-ga Martin Paakspuu (KJK Lõunalõvi), teine oli KJK Niidupargi sportlane Rasmus Roosleht (4.41) ja kolmas 4.26-ga Mikk Saarse (Altius SK)