Pärnus selgusid Eesti noored karikavõitjad

Pühapäeval, 9.juunil toimusid Pärnu Rannastaadionil Eesti noorte Karikavõistlused, kus kokku võistles üle 300 noorsportlase. Päeva jooksul tehti mitmeid säravaid tulemusi ning alistati Euroopa U18 meistrivõistluste norme.

Juulis Slovakkias toimuvatele Euroopa U18 meistrivõistlustele kindlustas koha 200m jooksus Grete Kiisler (Tallinna Spordiakadeemia) ajaga 25,04. Noormeestest samal distantsil alistas EM normi Ats Raud (Audentese SK) ajaga 22,32.

Neidude 400m tõkkejooksu võitis Hedi Andre (SK Elite Sport) ajaga 1.02,28, mis tähendab samuti EM normi alistamist.

Neidudest võitles kolmel alal võidukarika välja juba 200m jooksus võidu võtnud Grete Kiisler (Tallinna Spordiakadeemia), kes võidutses ka 100m jooksus (aeg 11,98) ning 4x100m teatejooksus (naiskonna aeg 48,55).

Kolm karikat võitles noormeestest välja Sten Erik Iir (Tartu SS Kalev) võites nii kolmikhüppe (tulemus 13.73), kettaheite (tulemus 52.82) kui ka odaviske (tulemus 58.98). Kaspar Palmsaar (SK Altius) võitis noormeeste 110m tõkkejooksu (aeg 14,11) ning kõrgushüppe (tulemus 1.94).

Neidude punktiarvestuses olid kolm parimat klubi Tallinna Spordiakadeemia (166 punkti), SK Elite Sport (161 punkti) ja Tartu SS Kalev (137 punkti). Noormeeste arvestuses võitis SK Elite Sport (150 punkti), järgnesid Tartu SS Kalev (145 punkti) ja KJK Vike (105 punkti).