Pariisi OM | Õiglane viies, Erm kuues

Pariisi olümpiamängudel saavutas kümnevõistluses parima eestlasena Janek Õiglane viienda koha uut isiklikku rekordit tähistava 8572 punktiga. Kõigest kolm punkti vähem ehk 8569 punkti kogunud Johannes Erm saavutas kuuenda koha. Karel Tilga lõpetas 11. kohal 8377 punktiga.

Kümnevõistluse olümpiavõitjaks krooniti 22-aastane norrakas Markus Rooth 8796 punktiga. Hõbemedali võitis sakslane Leo Neugebauer 8748 punktiga ning pronksmedali sai grenadalane Lindon Victor 8711 punktiga.

Teist võistluspäeva 15. kohalt alustanud Janek Õiglane jooksis 110 m tõkkeid ajaga 14.45 ning heitis ketta 43.39 meetri kaugusele. Teivashüppes pani Õiglane püsti korraliku show ning võttis alavõidu uut isiklikku rekordit tähistava tulemusega 5.30. Oma trumpalal odaviskes lennutas ta oda 71.89 meetri kaugusele. Võistluse lõpetas ta ajaga 4:25.59 1500 m jooksus. Kokkuvõttes parandas ta oma isiklikku rekordit 48 punktiga.

Avapäeva järel viiendat kohta hoidnud Johannes Erm sai 110 m tõkkejooksus kirja aga 14.35. Kettaheite parima katse tulemuseks mõõdeti tal 46.29. Teivashüppes tabas Ermi tagasilöök ning tuli leppida tulemusega 4.60. Odaviskes sai ta kirja tulemuse 59.58 ning võistluse lõpetuseks püstitas ta 1500 m jooksus uue isikliku rekordi ajaga 4:19.71.

Sarnaselt Õiglasele 15. kohalt teist päeva alustanud Karel Tilga läbis 110 m tõkkejooksu ajaga 14.66. Kettaheites sai ta parimal katsel kirja tulemuse 50.13 ning teivashüppes ületas kõrguse 4.70. Odaviskes piirdus Tilga ühe katsega ning sai kirja tulemuse 64.16. 1500 m jooksu läbi ta ajaga 4:26.41.