Pariisi OM | Erm viiendal kohal, Pihela tegi olümpiadebüüdi

Täna alustasid Pariisi olümpiamängudel võistlemist kümnevõistlejad ning oma olümpiadebüüdi tegi kõrgushüppaja Elisabeth Pihela.

Naiste kõrgushüppe eelvõistlusel saavutas Elisabeth Pihela oma olümpiadebüüdil 26. koha ületades kõrguse 1.83. Kui algkõrgus 1.83 alistus esimesel katsel, siis järgmist kõrgust 1.88 ei õnnestunud tal kahjuks kolme katsega ületada. Finaalvõistlusele viis edasi tulemus 1.92.

Kümnevõistluses lõpetas avapäeva eestlastest parimal kohal Johannes Erm, kes hoiab viiendat kohta 4510 punktiga. Karel Tilga ja Janek Õiglane jagavad 15. kohta olles mõlemad kogunud 4225 punkti. Avapäeva järel juhib kümnevõistlust sakslane Leo Neugebauer 4650 punktiga.

Erm alustas võistlust korralikult läbides 100 m ajaga 10.64. Kaugushüppes mõõdeti ta parima katse tulemuseks 7.66 ning kuulitõukes 14.61. Kõrgushüppes parandas Erm lausa kahel korral isiklikku rekordit ületades kõigepealt kõrguse 2.05 ning seejärel ka 2.08. Päeva lõpetuseks sai ta 400 m jooksus kirja aja 47.19. Isikliku rekordi graafikule kaotab Erm avapäeva lõpuks 31 punktiga.

Õiglane alustas võistluspäeva korrates oma 100 m jooksu isiklikku rekordit ajaga 10.89. Kaugushüppes sai ta kirja igati korraliku tulemuse 7.25 ning kuulitõukes parimal katsel 14.58. Kõrgushüppes ületas Õiglane kõrguse 1.99 ning 400 m jooksus püstitas uue isikliku rekordi ajaga 48.02. Isikliku rekordi graafikust on ta maas 82 punktiga.

Tilga sai 100 m jooksus kirja aja 11.01 ning hüppas seejärel kaugust 7.16. Kuulitõuke pikima katse tulemuseks mõõdeti tal 15.88. Kõrgushüppes ületas Tilga kõrguse 1.99 ning päeva viimasel alal 400 m jooksus sai kirja aja 48.67. Isikliku rekordi graafikule kaotab ta avapäeva lõpus 194 punktiga.