Noorte OM katsevõistlused algasid edukalt

Bakuus 30. maist kuni 1. juunini toimuvate noorte olümpiamängude Euroopa katsevõistlustel on juba 4 meie noort pääsenud lõppvõistlusele.

Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) sai kaugushüppe kvalifikatsioonivõistluse esimesel katsel kirja 7.25, kvalifikatsiooninormatiiviks oli 7.20. Finaalvõistlus algab täna (31.05) Eesti aja järgi 16:00. Hans-Christian Hausenberg on kirjas ka kolmikhüppes, mille eelvõistlus toimub täna hommikul.

Georg Kaspar Räni (Audentes SK) pääses vasaraheites finaalvõistlusele tulemusega 66.02. Finaalvõistlus algab täna (31.05) Eesti aja järgi kell 13:00.

Kert Piirimäe (Koigi KJK) sai kuulitõukes kirja tulemuse 18.69. Tema finaalvõistlus algab samuti täna kell 15.35. Hommikul enne kuulitõuke finaalvõistlust peaks Piirimäe osalema veel ka kettaheite eelvõistlusel.

Poiste teivashüppevõistluse eelvõistlus jäi ära, mistõttu on ka Sander Moldau (KJK Vike) pääsenud täna 13:30 algavale finaalvõistlusele.

Eile said Kadi Kaart (SK Maret Sport) ja Valeria Radajeva (Audentese SK) tüdrukute odaviskes kirja tulemused vastavalt 45.84 ja 45.36. Finaalvõistlusele viis tulemus 47.46. Radajeva on kirjas ka kuulitõukes, mille eelvõistlus toimub täna hommikul.

Jander Heil (KJS Sakala) sai poiste kuulitõukes kirja tulemuse 16.22. Temal seisab täna ees veel kettaheitevõistlus.

Täna asuvad starti veel Mirell Luik (SK Viraaž) vasaraheites ning Kreete Verlin (SK Fortis) kaugushüppes ja 200m eeljooksus.

Noorte olümpiamängude Euroopa katsevõistlustel jagatakse Euroopa noorte kohad 16.-28. augustil Hiinas Nanjingis toimuvatele noorte olümpiamängudele. Poiste kaugushüppes pääseb noorte OM-ile Bakuu katsevõistluse 6 parimat, kolmikhüppes 7 esimest, poiste kuulitõukes 9, vasaraheites 10, teivashüppes 8 ning kettaheites 6 katsevõistluse parimat. Tüdrukute vasaraheites jagatakse Bakuus 11, kuulitõukes 9, kaugushüppes 7 ning tüdrukute 200m jooksus 7 noorte OM võistluse kohta.