Murdmaajooksu Eesti karikavõitjateks krooniti täiskasvanutest Allase ja Nevolihhin, parim klubi SK Lindon

Jõulumäel selgitati karikavõitjaid. Foto: EKJL

Laupäeval Jõulumäel toimunud Eesti murdmaajooksu karikavõistlused võitis täiskasvanute arvestuses meestest Olavi Allase ja naistest Kelly Nevolihhin. Klubide arvestuses läks esikoht SK Lindonile 316 punktiga Sparta Spordiseltsi (302 punkti) ja KJK Kalev-Sillamäe ees (278 punkti).

Olavi Allasele (KJK Järvala) tõi 10 km rajal karikavõidu aeg 32.54. Allase järel lõpetas teisena Karel Hussar (TÜ/ASK), kelle aeg oli 33.12, kolmas oli Ats Sõnajalg (Sparta Spordiselts) 35.00-ga.

Naistest võitis KJK Vike jooksja Kelly Nevolihhin, kes läbis 6 km ajaga 22.27. Teise koha teenis Minna Kuslap (SK Jooksupartner) tulemusega 22.33 ja kolmas oli 23.19-ga Kaisa Kukk (Treeningpartner).

U20 arvestuse kiireim oli meestest Johannes Sikk (Tartu SS Kalev), läbides 6 km ajaga 21.00, jättes selja taha Karel-Sander Kljuzini (TÜ/ASK; aeg 21.09) ja Andry Soo (Sparta SS; 21.31). Naiste U20 (4 km rada) oli esimene Saina Mamedova (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 16.44, talle järgnesid Melissa Maria Akkel (SK Lindon) 17.15-ga ja Jelizaveta Ševtsova (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 17.25.

Noormeeste U18 vanuses triumfeeris Robert Telpt (Audentese SK), kes läbis 4 km ajaga 13.35. Teine oli Kalev Hõlpus (Rapla JK) 14.20-ga ja kolmas Priidik Meelo Västrik (TÜ/ASK) 14.39-ga. Neidude U18 karikavõitja on Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe), kes jooksis 3 km ajaga 11.49. Teiseks tuli Kelly Ehavee (Pärnu Kalevi KJK) tulemusega 12.14 ning kolmas Merily-Anett Hallik (SK Altius) 12.32-ga.

U16 poisid läbisid 2 km ning seal oli esimene Mathias Villemsoo (IND) ajaga 6.37, Edvard Kallas (Tallinna SS Kalev) oli 6.38-ga teine ja Rico Rohi (KSK Alem) sai kolmandana kirja 6.41. Tüdrukute U16 vanus läbis samuti 2 km pikkuse distantsi ning Eesti karikavõitjaks tuli Luna-Aleksandra Lagoda (TÜ/ASK) tulemusega 6.50. Teine oli Anete Randma (SK Fortis) 7.17-ga ja kolmas ajaga 7.47 Carmen Rääk (SK Maret-Sport).

U14 vanuses oli tüdrukutest 1 km pikkusel rajal kiireim Maria Liis Alt (KJK Vike) tulemusega 3.22. Teine oli sama aja saanud Merili Tiik (Pärnu Kaelvi KJK) ning kolmas Christa-Liza Schuster (SK Lindon) 3.24-ga. Poiste sama vanuse võitis Harry Richard Jääger (SK Elite Sport), kes läbis kilomeetri 3.05-ga, edestades Romet Kivi (SK Viraaž; 3.06) ning Ronaldo Kaljot (Nõmme KJK; 3.07).