MMiks valmistuv Balta võitis kaugushüppe, Hausenberg, Võro ja Nõu tegid kuldsed duublid

Naiste kaugushüppe esikolmik: Tähti Alver, Ksenija Balta, Merilyn Uudmäe. Foto: Marko Mumm

Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud EV100 Eesti täiskasvanute meistrivõistluste teise päeva tipphetkeks oli naiste kaugushüppevõistlus, kus osales ka esinumber Ksenija Balta. Püstitati ka üks Eesti siserekord ja kolm sportlast sai nädalavahetuse lõpuks kaela vähemalt kaks kuldmedalit.

Naiste kaugushüppes tõi märtsi alguses toimuvaks sise-MMiks valmistuvale Ksenija Baltale (Tallinna SS Kalev) kuldmedali kõige esimene hüpe, mis kandus 6.63ni. Balta tõusis selle tulemusega ühtlasi maailma hooaja edetabelis kümnendaks. Hõbe kuulub Tähti Alverile (Nõmme KJK), kes hüppas uueks isiklikuks rekordiks 6.36 ning pronksi võitis Merilyn Uudmäe (Audentese SK) tulemusega 6.12.

Oma teise kuldmedali võitis Tony Nõu (Audentese SK), kes oli ajaga 21,59 kiireim meeste 200 meetri jooksus (laupäeval võitis Nõu 400 meetri jooksu). Hõbeda teenis Jakob Goroško (TÜ/ASK) 21,88ga ja pronksi Sten Ander Sepp (Audentese SK) tulemusega 21,94ga.

Naiste 200 meetri jooksu kiireim oli Õilme Võro (KJK Lõunalõvi) 24,28ga. Ka Võro jaoks oli tegu kuldse duubliga, sest eile krooniti ta meistriks 60 meetri sprindis. Võro järel oli teine Marje Nurk (Individuaalvõistleja) 24,48ga ning kolmas Liis Roose (TÜ/ASK) ajaga 24,98.

Kahe säravaima medaliga lõpetas Eesti meistrivõistlused ka Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS kalev), kes võitis laupäeval 60 meetri sprindi ja tuli pühapäeval esimeseks kaugushüppes. Kaugushüppes andis kuldmedali tulemus 7.54. Hõbe läks Meelis Siimsonile (Audentese SK) 7.44ga ning pronks Karel Tilgale (Tartu SS Kalev) 7.33ga.

Võistlustel sündis ka üks Eesti siserekord, kui meeste 4×400 meetris jooksid Audentese SK mehed Sten Ander Sepp, Karl Erik Nazarov, Erik Jagor ja Tony Nõu uueks rekordajaks 3.14,81. Individuaalselt kuldse duubliteinud Nõu sai seega koos teatejooksuga kaela kolm kuldmedalit. Naiste 4×400 meetri teatejooksus triumfeeris ajaga 3.54,64 TÜ/ASK naiskond koosseisus Triin Sellik, Karolina Orav, Piibe Kirke Aljas ja Liis Roose.

Meeste 60 meetri tõkkejooksus läks esikoht oodatult Johannes Treielile (KJK Saare), kelle võiduajaks oli 7,95. Talle pakkusid konkurentsi endine mitmevõistleja Andres Raja (SK Raesport) ja praegune mitmevõistleja Janek Õiglane (Audentese SK). Raja tuli ajaga 8,13 teiseks ning Õiglane oli kolmas 8,20ga.

Naiste sama distantsi võitis Diana Suumann (TÜ/ASK) ajaga 8,35. Hõbedale jooksis end Kreete Verlin (SK Fortis), kes sai tulemuseks 8,56 ning pronksi võitis Johanna Ilves (KJK Vike) ajaga 8,63.

Naiste 800 meetri jooksu võitis Helin Meier (Nõmme KJK) 2.13,84ga, meeste samal ala oli kiireim Sten Ütsmüts (TÜ/ASK) 1.55,36ga. 3000 meetris riputati kuldmedalid kaela Allar Lambile (TÜ/ASK; aeg 8.24,85) ning Laura Maasikule (Nõmme KJK; aeg 10.14,32). Meeste kõrgushüppe võitis Karl Lumi (Tallinna SS Kalev), kes sai üle kõrgusest 2.10. Naiste teivashüppe võitis Marleen Mülla (KJK Vike) 3.85ga. Meeste 5000 meetri käimise Eesti meistriks krooniti Virgo Adusoo (B. Junk Käimisklubi) 23.16,66ga, naiste 3000 meetri käimise võitis Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 14.19,87.

Kõik tulemused on nähtavad SIIN.

Kõikide vanuseklasside esikolmikud said kaela EV100 erikujundusega medalid, sest  EV100 Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja kuuluvad 2018. aasta EV100 spordiprogrammi.