Minskis toimuval rahvusvahelisel võistlusel osaleb 23-liikmeline Eesti koondis

Tulemused

Eelmisel aastal osales Eesti Minski võistlusel väiksema koondisega ja sai riikide arvestuses 7. koha. Seekord sõidetakse Valgevenesse aga täiskoosseisus ning igal alal teeb kaasa ka Eesti sportlane, mis lubab eeldada ka kõrgemat lõppkohta.

Lisaks Eestile ja korraldajale Valgevenele osalevad Aserbaidžaani, Läti, Leedu, Iisraeli, Türgi, Ukraina, Hispaania, Prantsusmaa ning Kasahstani koondised.

Meie koondise liidriteks võib pidada teivashüppajaid – nii Eerik Haamer kui Marleen Mülla on mitme rahvusvahelise tiitlivõistluse kogemusega. Meeste teivashüpe võideti Minskis eelmisel aastal tulemusega 5.10, Haamer viis äsja oma isikliku rekordi 5.32ni, seega võiks Haamer kõige kõrgemate kohtade eest kaasa rääkida. Naiste teivashüpe võideti möödunud aastal tulemusega 4.07, mis ei jää Mülla isiklikust rekordist (3.95) samuti kaugele.

Medaleid võivad sihtida veel mitmed Eesti sportlased. Kiireid aegu ja kõrgeid kohti võib oodata sprinteritelt – 60 m jooksus teevad kaasa Ken-Mark Minkovski ja heas hoos olev

Karoli Käärt. Marttin Lepaste võib 60 m tõkkejooksus samuti poodiumile jõuda.

Kaugushüppaja Reimo Sepp tuli eelmisel aastal samal mõõduvõtul seitsmendaks, hiljuti toimunud oma vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel hüpatud 7.16 näitab, et vorm on korralik ja kõrge koha sihtimine realistlik. Esikolmikusse võib õnnestumise korral jõuda ka teine kaugushüppaja Liisa-Maria Truupõld.

Kuulitõukes on taas kohal Kevin Sakson, kes eelmisel aastal teenis viienda koha. 5000 m käimises saavutas Ruslan Sergatšjov möödunud aastal neljanda koha nagu ka Jekaterina Mirotvortseva naiste käimises.

Vaata Eesti koondise täielikku koosseisu.

Koondise juht on Ants Kiisa, tel: 5664 0851

Treeneritest sõidavad kaasa Liivi Eerik, Kersti Viru, Leonid Brjuhhov, Andres Laide, Jarko Koort, Hennit Küppas.