Martin Kutmani mälestusvõistlused: Lustilt U16 kaugushüppe rekord, Mägi testis vormi

Tartus toimunud Martin Kutmani mälestusvõistluste säravaim tulemus oli Liisa-Maria Lusti U16 vanuse neidude kaugushüppe Eesti siserekord 6.00. Eesti 600 m jooksu rekordi sihikule võtnud 400 m tõkkejooksja Rasmus Mägi sai kirja Eesti kõigi aegade teise tulemuse 1.18,48.

Naiste teivashüppes oli stardis Eesti rekordinaine Reena Koll, kelle võidutulemuseks oli 4.01. Naiste kaugushüppe võitis 6.19ga Tähti Alver.

Meeste teivashüppe võitis lätlane Mareks Arents, kes ületas kõrguse 5.25, Eerik Haamer oli isikliku rekordi 5.20ga teine.

Meeste kuulitõuke parim oli valgevenelane Aliaksei Nichypar tulemusega 18.95, Jander Heil oli 18.24ga kolmas.

Diana Suumann sai naiste 60 m tõkkejooksus ajaga 8,39 teise koha valgevenelanna Krystsyna Churyla (8,37) järel. Meeste sama ala võit läks Lätisse Kristaps Sientinsile ajaga 7,92.

Naiste 60 m jooksu võitis lätlanna Sindija Bukša ajaga 7,49, Martin Kutmani lapselaps Marit Kutman tuli 7,68ga kolmandaks. Meeste sama distantsi läbis kiireimini valgevenelane Stanislau Darahakupets (6,83), Ken-Mark Minkovski oli parima eestlasena kolmas, tulemuseks 6,91.

Vaata kõiki tulemusi!

Lisaks toimus võistluste raames värske raamatu (autor Vahur Kalmre) “Martin Kutman – kergejõustikus terve elu” esitlus.