Maicel Uibo võitis Doha MMil kümnevõistluses hõbemedali!

Janek Õiglane ja Maicel Uibo MMil. Foto: EKJL

Maicel Uibo võitis Doha maailmameistrivõistlustel 8604 punktiga kümnevõistluses hõbemedali.
Janek Õiglane tegi samuti ilusa võistluse ja teenis 8297 punktiga kuuenda koha. Kulla võitis sakslane Niklas Kaul, kes kogus 8691 punkti.

Esimese võistluspäeva järel 4317 punktiga kuuendat kohta hoidnud Uibo alustas teist päeva isikliku rekordiga 110 m tõkkejooksus, kui sai ajaks 14,43. Viie ala järel 4189 punktiga 10. positsioonil olnud Õiglane komistas tõkkejooksus mitu korda, ent suutis siiski lõpuni joosta ja sai ajaks 15,13.

Kettaheites sai Uibo kirja 46.64, Õiglane heitis 43.37. Teivashüppes tegi suurepärase võistluse Uibo, kes ületas isikliku rekordi väärilise 5.40 ja võttis alavõidu. Õiglane ületas 5.00. Teivashüppes katkestas võistluse liidrikohal olnud prantslasest maailmarekordimees Kevin Mayer, sest vigastatud jalg ei lubanud tal hüpet sooritada.

Odaviskes sai Uibo kirja 63.83 ja läks viimasele alale 1500 m jooksule vastu liidrikohal. Õiglane viskas 72.46 ja oli enne viimast ala kuues.

1500 m jooksus tegid mõlemad eestlased samuti südi esituse, Uibo jooksis välja aja 4.31,51 ning tasuks oli hõbemedal ja isiklikku rekordit märkiv punktisumma 8604. Õiglase ajaks tuli 4.36,24 ning tema lõpetas kuuendana.

Kuldmedali pälvinud sakslane Niklas Kaul tegi taas suurepäraase esituse oma trumpalal odaviskes, kus sai kirja isiklikku rekordit tähistavad 79.05, mis tõstis ta kullasoosikuks. Ka 1500 m jooks on Kauli üks tugevamaid alasid ning viimasel alal pani ta oma paremuse kindlalt maksma, võites jooksu ajaga 4.15,70 ja krooniti vaid 21-aastaselt maailmameistriks. Sel suvel tuli Kaul ka U23 vanuseklassi maailmameistriks, edestades siis Johannes Ermi.

Pronksile tuli kanadalane Damian Warner, kes kogus 8529 punkti.

Avapäeva tulemused:

Avapäev kulges eestlaste jaoks suurepäraselt ja Uibo hoidis viie ala järel 4317 punktiga kuuendat kohta, Õiglane oli 4189 punktiga 10. positsioonil.

Õiglane alustas MMi isikliku rekordiga 100 m jooksus, saades kirja 10,94. Uibo läbis staadionisirge ajaga 11,10. Kaugushüppes jäi Õiglasele kirja 7.32 ja Uibo hüppas 7.46. Kuulitõukes tõukas Uibo isiklikku rekordit tähistavad 15.12, Õiglane sai kirja samuti korraliku tulemuse 15.20.

Avapäeva eelviimasel alal kõrgushüppes võttis võimsa alavõidu Uibo, ületades kõrguse 2.17. Lootusetu polnud ka 2.20, ent see siiski ei alistunud. Õiglase laeks jäi kõrgushüppes 1.96.

400 meetri jooksus jooksis Õiglane oma teise isikliku rekordi, saades ajaks 49,14 ja võites esimese jooksu. Uibo lõpetas päeva tulemusega 50,44.

Kümnevõistlust juhtis viie ala järel kanadalane Damian Warner, kel oli viie alaga koos 4513 punkti. Teisel kohal oli Warneri kaasmaalane Pierce Lepage (4486 punkti) ja kolmas maailmarekordimees Kevin Mayer Prantsusmaalt (4483 punkti).

Homme MMil ühtegi Eesti sportlast võistlemas pole.

MMist teeb otseülekandeid ERR, otsepilti näeb ETV, ETV2 ja ERRi spordiportaali vahendusel.