Maanteejooksu meistrivõistlustel sündis Eesti rekord

Rapla Selveri Suurjooksu raames selgusid täna Eesti meistrid 10 km maanteejooksus. Naistest pälvis meistritiitli Liina Luik ning meestest võidutses uue 10 km maanteejooksu Eesti rekordiga Tiidrek Nurme.

Tuulistes oludes toimunud võistlusel näitas TÜ ASK-i spordiklubi maratoonar Tiidrek Nurme võimast minekut, võidutsedes 10 km jooksudistantsil 29.04-ga. Selle tulemusega alistas Nurme varasema maanteejooksu Eesti rekordi ligi 20 sekundiga, mida hoidis 2005. aastast 29:23-ga Pavel Loskutov.⁣

Hõbemedalile jooksis end Roman Fosti (Sparta SS), kes läbis distantsi 29.37-ga. Kolmandana lõpetas Eesti meistrivõistluste arvestuses möödunud aasta võitja Karel Hussar 30:33-ga (Jooksupartner). Neljandana ületas finišijoone Dmitri Aristov 31.27-ga (Treeningpartner), Jaanus Kallaste oli viies tulemusega 31:36 ja esikuuiku lõpetas Andry Soo 32:13-ga (Sparta SS).

Naistest tuli Eesti meistriks uue isikliku rekordi 34:01-ga Liina Luik (TÜ ASK). Hõbedane autasu riputati kaela klubikaaslasele Jekaterina Patjukile. Kolmandale poodiumiastmele tõusis isikliku rekordi 35:20-ga Laura Maasik (Nõmme KJK). Neljanda koha võitis Kelly Nevolihhin (KJK Vike) 36:41, kellele järgnesid Pille Hinn (Spart SS) 36:47-ga ja Maris Heinaru (Treeningpartner) 39:08-ga.