Lühikese krossi Eesti meistrid on Jekaterina Patjuk ja Andi Noot

Jooksuportaal:

Laupäeval, 25. aprillil selgusid Elvas murdmaajooksu lühikese distantsi Eesti meistrid. Naistest kaitses tiitlit Jekaterina Patjuk (TÜASK) ja meestest võitis Andi Noot (Tartu SS Kalev), kes oli parim ka noorsoo klassis.

Patjuk võitis naiste 4 km pikkuse distantsi ajaga 13.58. Kuna mullused hõbe ja pronks Liina ning Leila Luik täna ei osalenud, sai hõbemedali omanikuks möödunud aastal põhiklassis neljas olnud Kaisa Kukk (Treeningpartner), kes kaotas Patjukile 18 sekundiga. Kolmas koht ja pronks kuulus noorsoo klassi Eesti meistrile Keiti Metsale (TÜASK) ajaga 14.24.

Meestest asus põhi- ja noorsooklassis kokku stardijoonele 30 jooksjat. Ligi kilomeetri vedas Sergei Tšerepannikov, seejärel läks tempot tegema Andi Noot (Tartu SS Kalev). Vaheldumisi tegi ta ees tööd koos Priit Ausi ja Tšerepannikoviga. Treener Endel Pärna sõnul on Noot praegu väga heas vormis ega andnud teistele võiduks võimalust. Nii võitiski Pärna õpilane meistritiitli põhiklassis ja noorsoo klassi arvestuses, läbides 4 km alla 12 minuti, täpsemalt 11.56-ga.

“Teadsin et Priit Aus on väga sitke poiss. Olin kõigeks valmis. Ründasin 400 meetrit enne lõppu väga teravalt ja teised jäid silmapilkselt maha. Ootan suurima põnevusega staadionihooaega ja loodan, et lõpuks jooksevad kõik asjad õigel ajal kokku ja saan ennast realiseerida,” ütles Noot Jooksuportaalile.

Nelja sekundiga jäi võitjast maha takistusjooksus olümpianormi täita üritav Priit Aus (Treeningpartner). Ausi klubikaaslane ja mullune lühikese krossi Eesti meister Tšerepannikov jooksis end pronksile ajaga 12.13.