Liina ja Leila Luik said Riias Eesti tipptulemustega kaksikvõidu

Õed Liina ja Leila Luik jooksid täna Riia maratoni raames toimunud 10 km maanteejooksul, kus said Eesti tippaegadega naiste arvestuses kaksikvõidu. Liina Luik läbis distantsi ajaga 32.47. Nii kiiresti on Eesti naistest suutnud ajaloos joosta veel kaks naist. Sirje Eichelmann 1988. aastal ja seda staadionil 10 000 meetris. Jane Salumäe jooksis 1995 aastal Rootsis maanteel 10 kilomeetrit 32.45-ga. 10 km maanteejooksu Euroopa tänavuse hooaja edetabelis annab Liina Luige tänane tulemus 7. koha.

“Kuna esimest korda katsetasime alpituba, viibides Tehvandil 10 päeva, siis ei osanud ette arvata, kuidas see võib mõjuda. Tänane võistlus näitas, et sobis. Olin tulemuse üle väga üllatunud ja õnnelik. Rada oli hea. Tuli ka kaks korda umbes kilomeetri pikkust silla tõusu joosta, mis oli hea katsumus EMi maratoniks,” rääkis Liina Luik Jooksuportaalile.

Liina Luige järel sai Riias teise koha Leila Luik samuti suurepärase ajaga 33.04. Euroopa hooaja edetabelis on see 10. kohta väärt tulemus. “Jooks oli tõesti väga super. Tugev treeningnädal ka selja taga ning ei osanud arvata, kuidas see meie organismile mõjub. Täna paistis, et mõjus hästi,” lisas Leila Luik omalt poolt Jooksuportaalile.

Täispikal maratonil osalenud eestlastest sai parima tulemuse kirja Stamina Arcotransport tiimi kuuluv Priit Lehismets. Aeg 2:43.42 andis talle üldarvestuses 13. koha. Maratoni võitis keenialasi edestanud jaapanlane Yu Chiba ajaga 2:13:43. Poolmaratoni võitis Tiidrek Nurme treeningukaaslane Keeniast Ibrahim Mukunga ajaga 1:05.56.