Kirt krooniti võimsa tulemusega Eesti meistriks, Alver hüppas uude meetrisse

Magnus Kirt. Foto: Marko Mumm

Täna Kadrioru staadionil peetud EV100 Eesti meistrivõistluste esimese võistluspäeva säravaim täht oli Magnus Kirt, kes võitis meeste odaviske meistrivõistluste rekordit tähistava tulemusega 88.28. Kokku anti täna välja 18 meistritiitlit.

Avapäeva maiuspalaks olnud meeste odaviskes Magnus Kirt (TTÜ SK) teistele suurt sõnaõigust ei andnud, lisaks võidutulemusele ületas Kirt 80 meetri joone veel kahel korral, saades kirja 84.57 ja 82.17. Hõbedale tuli Tanel Laanmäe (SK Viraaž) 72.85ga ning pronksi võitis Erki Leppik (KJS Sakala) 70.24ga.

Kirt sõnas, et erilist heameelt tegi stabiilsus ja tervisemured teda enne EMi ei piira. „Kaks halba katset oli küll vahel, aga kokkuvõttes oli kogu see võistlus hästi stabiilne ja see mulle meeldis. Ma arvan, et seda see võistlus ka näitas, et tervisemuresid hetkel ei ole ja kuskilt ei pigista,“ rääkis Kirt.

Naiste odaviskes kaitses tiitlit Liina Laasma (Audentese SK), kes sai parimal katsel kirja 58.03. Teiseks tuli Marcella Liiv (TÜ/ASK) 51.06ga ning kolmandaks Mirell Luik (Audentese SK) 50.90ga.

Põnev duell peeti maha naiste kolmikhüppes, kus olid stardis juba Berliini piletit omav Tähti Alver (Nõmme KJK) ning Merilyn Uudmäe (Audentese SK). Seekord jäi peale Alver, kes võitis kuldmedali isikliku rekordiga 14.05. Hõbedale tulnud Uudmäe sai kirja 13.80 ning pronks kuulus Annabel Luugile (TÜ/ASK) tulemusega 12.53.

Võidukas Alver rääkis, et on tulemusega väga rahul ja saab Berliini sõita hea emotsiooniga. „Isiklik rekord ja uues meetris, see on eriti tore! Võistlus üldiselt oli üsna ebastabiilne, ses osas pean veel parandama end. Berliinis on minu esimene täiskasvanute tiitlivõistlus, ootan EMi mõnusa ärevusega,“ kommenteeris Alver.

Meeste kolmikhüppes tuli Eesti meistriks Igor Syunin (TÜ/ASK), kes hüppas end kullale tulemusega 16.24. Hõbeda võitis 15.03ga Jaanus Uudmäe (Audentese SK) ning pronksi Ilja Pimenovs (KJK Atleetika) 14.16ga.

Huvitav vastasseis oli meeste 400 m jooksus, kus esikoha nimel läksid võitlusse Rasmus Mägi (TÜ/ASK) ning Tony Nõu (Audentese SK). Meistritiitli võttis endale Mägi, saades ajaks 46,49. Nõu jooksis end hõbedale, tema ajaks oli 47,27. Pronksise autasu teenis Dmitri Mosendz (Tallinna SS Kalev) ajaga 48,55.

Naiste 400 m jooksus oli kiireim Liis Roose (TÜ/ASK), kes läbis staadioniringi ajaga 54,67. Hõbedale tuli 55,67ga Helin Meier (Nõmme KJK) ning pronksile Ann Marii Kivikas (SK Altius) ajaga 55,84.

Berliini EMiks valmistuv kümnevõistleja Maicel Uibo (Individuaalvõistleja) testib vormi üksikaladel. Täna tegi Uibo kaasa teivashüppes ja 110 m tõkkejooksus ning võitis mõlemal alal meistrikulla. Teivashüppes sai Uibo jagu kõrgusest 5.20, hõbedale tulnud Robin Nool (SK Elite Sport) ületas 5.05 ning pronksi võitis Eerik Haamer (TÜ/ASK) 5.00ga. 110 m tõkkejooksus tõi Uibole kulla aeg 14,57. Uibole järgnesid Allar Staškevitš (KJS Sakala) 14,91ga ja Risto Lillemets (KJK Saare) 15,08. Homme teeb Uibo kaasa kõrgushüppes.

Meeste 3000 m takistusjooksu võitis Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev) ajaga 8.58,03. Hõbemedal riputati kaela Karl Mäele (SK Altius), kes läbis distantsi ajaga 9.10,66 ning pronksile tuli Deniss Šalkauskas (TÜ/ASK) 9.25,30ga. Naiste 3000 m takistusjooksus oli kõige kiirem Laura Maasik (Nõmme KJK), kellele tõi kuldmedali aeg 10.50,27. Hõbedale tuli 11.25,32ga Johanna Ardel (SK Beavers) ning pronksile ajaga 11.54,29 Olga Andrejeva (Sparta Spordiselts).

Kristo Galeta (KJS Sakala) oli parim meeste kuulitõukes, saades võidutulemusena kirja 19.74. Teiseks tuli Jander Heil (KJS Sakala), kes tõukas 18.23. Pronksise autasu teenis Kert Piirimäe (Koigi KJK) 16.90ga. Naiste kuulitõukes krooniti Eesti meistriks Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) tulemusega 15.23. Hõbe kuulub Linda Kivistikule (KJK Saare) 13.32ga ning pronks Valeria Radajevale (Audentese SK) 12.83ga.

Meeste 100 m jooksus tuli Eesti meistriks Richard Pulst (Audentese SK), kes läbis staadionisirge ajaga 10,76. Hõbemedal riputati kaela Ken-Mark Minkovskile (Audentese SK, aeg 10,82) ning pronks Hans-Christian Hausenbergile (Tartu SS Kalev, aeg 10,87). Naiste 100 m jooksu võitis Õilme Võro (KJK Lõunalõvi) tulemusega 12,28. Võro selja taga võitis hõbeda Karoli Käärt (Audentese SK, aeg 12,38) ning pronksi Carina-Renne Valdek (Audentese SK, aeg 12,48).

Mitmevõistleja Grit Šadeiko (TÜ/ASK) triumfeeris 100 m tõkkejooksus ajaga 13,63. Teiseks tuli Diana Suumann (TÜ/ASK) ajaga 13,98 ning kolmandaks Kristella Jurkatamm (Tallinna SS Kalev) 14,32ga.

Liina Tšernov (SK Jooksupartner) oli võidukas naiste 1500 m distantsil, saades võidujaks 4.25,15. Talle järgnesid Kelly Nevolihhin (KJK Vike) ajaga 4.26,12 ja Brit Rammul (Sparta Spordiselts) ajaga 4.43,02. Meeste 1500 m kiireim oli Allar Lamp (TÜ/ASK), kes võitis meistritiitli tulemusega 3.54,89. Teiseks platseerus Olavi Allase (KJK Järvala) 3.55,65ga ning kolmas oli 3.56,62ga Mark Abner (Treeningpartner).

Naiste kõrgushüppes tuli Eesti meistriks Eleriin Haas (SK Altius) 1.76ga. Hõbe kuulub Katre Sofia Palmile (Saue KJK) 1.73ga ning pronks Annika Teskale (Tallinna SS Kalev) 1.70ga.

Eesti meistrid saavad kaela EV100 erikujundusega medalid, sest EV100 Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja kuuluvad 2018. aasta EV100 spordiprogrammi.

Homne võistluspäev algab kell 15.00.

Vaata kõiki avapäeva tulemusi!

Vaata avapäeva galeriid!

Vaata ajakava!

Mõlemast võistluspäevast teeb otseülekande Delfi TV ja TV6. 29. juulil on ülekande algus kell 17.30.

Päevapilet maksab 10 eurot, sooduspilet 5 eurot (õpilased, üliõpilased, pensionärid). Pileteid saab osta kohapealt sularahas. Kuni 7-aastased lapsed (k.a.), puudega inimesed ja nende saatjad pääsevad võistlusele tasuta.

Samaaegselt kergejõustiku Eesti meistrivõistlustega selgitatakse Kadrioru staadionil ka Eesti meistrid kiikingus. Võistlus algab 29. juulil kell 13.00 ja põnevaimad hetked toimuvad tõenäoliselt kella 16.00 paiku. Käesoleval aastal on uuenenud nii naiste kui meeste absoluutne rekord ja ka nendel võistlustel võib oodata ka uusi parandusi.

Huvilised saavad kiikingut proovida pärast kiikingu võistluse lõppu. Täpsem info kiikingu Eesti meistrivõistluste kohta www.kiiking.ee.