Kergejõustikunädalavahetuse kokkuvõte

Eesti Kergejõustikutippude hooaja esimeste startide ülevaade lõppenud nädalavahetusest

Oma hooaja avastardi tegi Rasmus Mägi, kes sai reedel Ostravas peetud IAAF World Challenge sarja võistlusel 400m tõkkejooksus kirja aja 49.75 ning 4. koha. 2015.a. hooaega alustas Rasmus Mägi sajandikuvõrra aeglasemalt ning 2014. aastal, mil Rasmus Mägi võitis Zürichi EM hõmebedali, oli hooaja avastardil tulemuseks 50.61. Tõsi, nii mulluse ja tunamulluse hooaja avastardi tegi Mägi paar nädalat varem kui tänavu.

Laupäeval võitis Liina Tšernov SEB Maijooksu 7km  põhidistantsi ajaga 23.63. See on Liina Tšernovile juba teine järjestikune võit sel hooajal. Esimene võit tuli kuu aega tagasi Eesti murdmaajooksu MV naiste 4 km distantsil. 2015.a välishooaeg jäi Tšernovil vigastuse tõttu vahele.

Ilusaid hetki pakkus laupäeval toimunud Heitjate seeriavõistluse I etapp. Parima tulemuse tegi Magnus Kirt, kes sai odaviskes kirja 81.68. Teise koha saavutas Risto Mätas tulemusega 79.19. Eelmisel hooajal kandusid meeste maikuu parimad odakaared vastavalt Kirdil 78.34ni ja Mätasel 77.72ni. Juuni esimeses pooles Kladnos peetavaks 10-võisltuseks valmistuv Mikk Pahapill sai odaviskes kirja tulemuse 63.86 ning kuulitõukes 15.05. Pahapilli rekordid neil aladel on vastavalt odaviseks 67.07 (2008) ja kuulitõukes 15.73 (2010)

Uued isiklikud rekordid püstitasid Anna Maria Orel vasaraheites tulemusega 66.06 Kätlin Tõllasson kettaheites tulemusega 54.83 ning Karl Koha kuulitõukes tulemusega 18.20. Oreli tulemus tähistab ka uut Eesti U23 vanuseklassi rekordit ning Eesti kõigi aegade 2. tulemust absoluutarvestuses. Tänavuste Euroopa meistrivõistluste normatiivist on Orelil nüüd puudu veel 1m94cm ning Tõllassonil 1m17cm.  Orel edestas seejuures esmakordselt Eesti rekordinaist (67.26) Kati Ojalood, kelle parimaks oli seekord 65.77. Koha parandas isikliku tippmarki 42cm võrra. Meeste kuulitõuke võitis Kristo Galeta tulemusega 19.31.

Pühapäeval startisid Liina Laasma, Martin Kupper ja Gerd Kanter Marokos Rabat’i teemantliiga etapil. Laasma püstitas odaviskes uue Eesti rekordi – 63.65, alistades ühtlasi ka Rio olümpianormatiivi (62.00). Laasma sai naiste odaviskevõistluses lätlanna Madara Palameika (64.76) järel teise koha. Martin Kupperi parimaks jäi avakatse 63.13, mis andis 6. koha, Gerd Kanter piirdus seekord 60.70 ja 8. kohaga. Võistluse võitis poolakas Piotr Malachowski, kelle parim kettakaar kandus 67.45-ni.

Võrdluseks Kanteri 2015.a hooaja avavõistluse tulemus oli täpselt 1cm võrra parem kui tänavusel. Kupper aga tegi oma 2015.a. hooaja avavõistluse märtsikuisel Euroopa heitealade karikavõistlustel, kus püstitas seni kehtiva isikliku rekordi 66.67. Liina Laasma 2015. hooaeg sai vigastusest taastumise tõttu alguse alles septembrikuus. Hooaja lõpus tehtud kahe võistlusstardi parimaks jäi temal 58.70.

Lisaks Kanterile ja Kupperile tegi oma hooaja avastardi ka meie kolmas kettaheitja Märt Israel, kes saavutas Saksamaal Halles tulemusega 61.53 kuuenda koha. Halles peetud võistluse võitis Christoph Harting tulemusega 65.61. Israeli möödunud hooaja avastart pärineb samuti Hallest, kus ta toona heitis 61.95.

Pühapäeval võitis Eesti käijate koondis esmakordselt Leedu, Eesti ja Rootsi vahel peetud maavõistluse. Maksimumpuktid tõi koondisele meesjuunioride 5km distantsilt  Ruslan Sergatšjov.

Väga hästi on oma hooaja esimest 10- võistlust alustanud Hans-Christian Hausenberg. Lätis 22.-23. mail toimuvate Balti noorte mitmevõistluse maavõistluste avapäeval olid Hausenbergi tulemused meesjuunioride arvestuses: 100m – 10.91; kaugushüpe 7.52; kuulitõuge 14.83 (6kg); kõrgus 1.94 ja 400m 52,34, mis teevad avapäeva summaks 4059 punkti. Hausenbergi lõplik punktisumma ja kogu Eesti mitmevõisltuse järelkasvukoondise võiskondlik seis selgub täna õhtul kella seitsme paiku.