Kaur Kivistik võitis Soomes võimsa isikliku rekordiga takistusjooksu

Eesti takistusjooksjad Kaur Kivistik ja Jekaterina Patjuk võistlesid täna Soomes sealsel kergejõustikuvõistlusel Jämsän Karnevaalit, kirjutab Jooksuportaal. Kivistik võitis meeste 3000 meetri takistusjooksu tubli uue isikliku rekordiga 8.38,66, mis on Eesti kõigi aegade neljas tulemus.

Tema varasem tippmark oli mai lõpus Saksamaal joostud 8.49,51. “See on väga hea tulemus Kaurilt. Lootsin aega 8.40 kanti. Kindlasti kasutab ta ära lubatud wild cardi võimaluse Helsingi EMile pääsemiseks,” ütles Jooksuportaalile Tartu Spordiseltsi Kalev jooksutreener Endel Pärn. Kivistik pidi viimase kilomeetri jooksma üksinda, sest teise kilomeetri vedanud Joonas Harjamäki kaotas talle finišis 24 sekundiga. Helsingi EMi normist jäi Kivistikul puudu 3,66 sekundit.,

10. Anton Haapanen 10.53,73

Jekaterina Patjuk sai samal distantsil ajaga 10.09,45 kolmanda koha. Jooksu võitis soomlanna Sandra Erksson 10.01,04-ga. Eesti Kergejõustikuliit soovib lisada mõlemad takistusjooksjad – nii Kaur Kivistiku kui ka Jekaterina Patjuki Helsingis toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele sõitvate sportlaste nimekirja ilma normi täitmiseta. Patjuk on öelnud, et kui ta alla 10 minuti ei jookse, siis ta EMile ei lähe. Meeste EMi norm on 8.35,00 ja naistel 9.55,00.

Naiste 3000 m takistusjooksu tulemused,
1. Sandra Eriksson 10.01,04
2. Minna-Maria Kangas 10.05,76
3. Jekaterina Patjuk, Eesti 10.09,49
4. Janica Mäkelä 10.23,48
5. Eeva Sajanti 10.31,96
6. Minttu Hukka 10.42,61