Karikavõistlusi ilmestas Kristo Galeta Eesti rekord kuulitõukes

Kristo Galeta tõukas Pärnus Eesti rekordi. Foto: EKJL

Pärnu rannastaadionil toimusid Eesti karikavõistlused, mille säravaimaks hetkeks oli kuulitõukaja Kristo Galeta püstitatud Eesti rekord kuulitõukes. Edukaim klubi oli Audentese SK, kes võitis karikavõistlused nii naiste kui meeste arvestuses.

Naiste klubide arvestuses kogus Audentese SK 153 punkti, järgnesid Tartu SS Kalev 140 punktiga ning TÜ/ASK 138 punktiga. Meeste arvestuses oli Audentese võidusummaks 157 punkti, teine oli Tallinna SS Kalev (152 punkti) ja kolmas KJK Saare (139 punkti).

Kristo Galeta (KJS Sakala) tõukas rekordi neljandal ehk viimasel katsel, kui sai kirja tulemuse 20.76. Senine Eesti rekord 20.53 kuulus Heino Sillale ja pärines aastast 1979.

Galeta tundis enda sõnul juba katse ajal, et kuul lendas kaugemale, kui kunagi varem. “Tunded on suurepärased! Lõpuks hakkab ka midagi tulema! Seekord sain jala palju kiiremini maha ja tundsin ka kerget “vibu”, selle katse ajal oli tunda, et nüüd midagi tuleb,” olid värske rekordimehe esimesed kommentaarid. “Kaks ühes! Tuli Eesti rekord ja tuli ka Doha norm. Mu suurim unistus oli Eesti rekord ja olümpiale pääsemine, ühe asja olen nüüd ära teinud ja üks on veel jäänud,” lisas kuulitõukaja.

Sündis ka üks vanuseklassi rekord, kui väljaspool arvestust võistelnud Audentese SK teatenelik Anna Maria Millend, Liisa-Maria Lusti, Karoli Käärt ja Carina-Renne Valdek said 4×100 m teatejooksus kirja U20 rekordit tähistava aja 47,12.

Martin Kupper (Audentese SK) triumfeeris meeste kettaheites, saades teisel katsel kirja tulemuse 62.74.

Teivashüppes tuli Robin Nool (SK Elite Sport) karikavõitjaks tulemusega 5.25. “Võistlusega jäin rahule. Võib-olla natuke raske on keskenduda või kokku võtta, kui mõnel suuremal võistlusel. Aga 5.25 oli hea hüpe ja viimased katsed 5.42 peal ei olnud ka halvad,” kommenteeris Nool võistlust.

Naiste 100 m tõkkesprindis võitis esikoha Kreete Verlin (SK Fortis), kes läbis distantsi 13,83ga. Meeste 110 m tõkkejooksu kiireim oli Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) ajaga 14,24.

100 m sprindis oli meestest ajaga 10,56 kiireim Eesti rekordiomanik Marek Niit (KJK Saare), naistest võitis Karoli Käärt (Audentese SK) ajaga 11,92. Niit teenis karika ka 200 m distantsil, saades kirja 21,17, naistest võidutses 200 m distantsil ajaga 24,32 Kreete Verlin (SK Fortis).

Meeste kõrgushüppes jätkas stabiilset hooaega Karl Lumi (Tallinna SS Kalev), kes võttis võidu tulemusega 2.15. Naiste kõrgushüppe parim oli 1.75 ületanud Lilian Turban (SK Elite Sport).

Meeste vasaraheites krooniti esmakordselt Eesti karikavõitjaks väliseestlane Adam Kelly (TÜ/ASK), kes alates sellest suvest saab Eestit ka rahvusvahelisel areenil esindada. Tema võidutulemus oli 64.98. “Olen võidu üle rõõmus ja ootan põnevusega, et saaksin Eestit Euroopa võistkondlikel meistrivõistlustel esindada. Ootasin paremat tulemust, ent kuna lendasin alles eile USAst Eestisse ja lennu tühistamise tõttu venis see reis väga pikaks, võis karta, et head tulemust Pärnus ei saavuta. Minu isiklik rekord on 71.90, seega ei saa tänasega rahule jääda,” kommenteeris Kelly, kes plaanib lisaks võistkondlikule EMile kaasa teha ka 17.-18. augustil peetavatel Eesti meistrivõistlustel. “Suve eesmärk on isiklikku rekordit parandada ja muidugi võistkondlikul EMil Eestile võimalikult palju punkte tuua,” lisas Kelly.

Naiste kolmikhüppe võitis Merilyn Uudmäe (Audentese SK), kellele tõi karikavõidu tulemus 13.45. Meeste samal alal triumfeeris 15.25ga Dmitri Mosendz (Tallinna SS Kalev).

Meeste 400 m tõkkejooksus oli Jaak-Heinrich Jagori (Tartu SS Kalev) võiduajaks 51,16, naistest võitis 400 m tõkkejooksu Liis Roose (TÜ/ASK) 59,60ga.