Jooksu ümber Pühajärve võitsid Sergei Tšerepannikov ja Liina Luik

7. juulil toimunud jooksu ümber Pühajärve võitis meestest Stamina Arcotransport tiimi kuuluv Sergei Tšerepannikov, kes läbis ligi 10,7 km pikkuse distantsi ajaga 34.52, vahendab Jooksuportaal. Kaheksa sekundiga kaotas talle teisena järvele ringi peale teinud Ilja Nikolajev. Kolmandana jõudis finišisse Viljar Vallimäe (Sportkeskus.ee) ajaga 35.08. Järgnesid Nikolai Vedehin, Vjatšeslav Košelev, Romas Fosti ja tänavune 10 000 meetri jooksu Eesti meister Taivo Püi.

Viljar Vallimäe ei teinud kolmandaks jäämisest suurt numbrit. “Juulis toimub mul ettevalmistus võistlushooaja teiseks pooleks. Põhiline rõhk on treeningutel. Osad võistlused teen kaasa, kuid nendele erilist rõhku ei pane ja eraldi valmistuma ei hakka. Põhiline eesmärk on hooaja teisel poolel joosta üks korralik poolmaraton ja maraton,” ütles Vallimäe Jooksuportaalile.

Naistest pidi Londoni olümpiamängude maratonijooksuks valmistuv Evelin Talts (Stamina Arcotransport tiim) tunnistama Liina Luige (TÜASK) paremust, kes võitis ajaga 39.27. Teisena lõpetanud Talts sai ajaks 40.07. “Oleksin tahtnud kiiremini joosta, aga sellise ilmaga ei suutnud rohkemat. Eelmine nädal oli kõva mahunädal, eks see ka veel mingil määral jalgades,” lausus Evelin Talts Jooksuportaalile. Kolmas koht kuulus Liina Luige õele Leila Luigele 40.39-ga.

Kokku võttis vaatamata kuumale ilmale võistluse ette 907 jooksjat.