Jagor jõudis poolfinaali, Šadeiko sai 13. koha

4.-13. augustini Londonis peetavatel maailmameistrivõistlustel oli pühapäeval võistlustules neli eestlast.

Naiste seitsmevõistluses jätkas oma etteastet Grit Šadeiko, kes avapäeva järel hoidis 3594 punktiga 18. kohta. Oma isikliku rekordi graafikule kaotas ta nelja ala järel 89 punktiga. Teisel päeva avaalal kaugushüppes jäi Šadeiko tulemuseks täpselt 6 meetrit ja oda viskas eestlanna 47.47. Kahepäevase pingutuse viimasel alal 800 meetri jooksus sai ta kirja 2.18,88, mis tõstis ta 15. positsioonilt kaks kohta ettepoole ehk 13ks. Punkte kogus Šadeiko seitsme alaga 6094. Nii lõi eestlanna üle oma kahe aasta taguse Pekingi MM-i 15. koha.

Maailmameistriks krooniti  belglanna Nafissatou Thiam, kes kogus 6784 punkti. Hõbe läks Saksamaale Carolin Schäferile (6696 punkti) ja pronksi võitis hollandlanna Anouk Vetter (6636 punkti).

Eile peeti ka meeste maraton, kus oli stardis kaks eestlast. Tiidrek Nurme lõpetas MM-i maratoni ajaga 2:20.41, mis andis talle stardis olnud 100 mehe konkurentsis 40. koha. Roman Fosti sai ajaga 2:23.28 53. koha. Kullale jooksis end keenialane Geoffrey Kipkorir Kirui, tema ajaks tuli 2:08.27.

Meeste 400 meetri tõkkejooksus pidi Rasmus Mägi vastu võtma raske otsuse ning loobus eeljooksus starti minemast. Põhjuseks teda juba mõnda aega seganud reielihase vigastus.

Teine 400 meetri tõkkejooksja Jaak-Heinrich Jagor sai oma eeljooksus ajaga 49,81 kolmanda koha ning pääses poolfinaali.

Esmaspäeval, 7. augustil ongi ainsa eestlasena võistlemas Jaak-Heinrich Jagor, kes läheb jahtima kohta MM-i finaalis. 400 meetri tõkkejooksu poolfinaalid algavad kell 22.15.

Võistluste ajakava (Eesti aegadega) on leitav Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt. Tulemusi näeb IAAF-i kodulehelt.