Ilja Nikolajev jooksis Frankfurdi maratonil Eesti hooaja tipptulemuse

Eesti Maratonitiimi kuuluv Ilja Nikolajev sai pühapäeval Saksamaal Frankfurdi maratonil 29. koha isikliku rekordi ja Eesti tänavuse hooaja tippmargiga 2:21.14. Tema varasem isiklik rekord oli möödunud aastast pärit 2:22.21.
Nikolajev alustas maratoni MMi normi 2:17 graafikust veidi ees, tõstes pärast 5 kilomeetri läbimist tempot. 20 kilomeetrist hakkas Nikolajevi kiirus langema, kuid maratoonar püsis vaatamata sellele kuni 30. kilomeetrini MMi normi graafikus. Alates 35 kilomeetrist kukkus tempo veelgi ning Nikolajev jäi graafikust maha üle minuti.
Lisaks Ilja Nikolajevile jooksis maratonil veel 17 eestlast. Nikolajevi järel osutus neist paremuselt teiseks Stamina Arcotransport Jooksutiimi kuuluv Kristo Reinsalu isikliku rekordiga 2:29.57, mis andis talle 62. koha. Kolmanda tulemuse jooksis välja 131. koha saanud Andrus Lein 2:38.05-ga. Täpselt 200. kohal lõpetas Toomas Tarm ajaga 2:43.36. Naistest jooksis Grete Tõnne isikliku rekordi 2:54.39, mis andis naiste arvestuses kõrge 26. koha.
Frankfurdi maratoni võitis keenlane Patrick Makau ajaga 2:06.08. Teise koha sai etiooplane Edae Deresse Chimsa 2:06.52-ga ja kolmanda koha keenlane Gilbert Kirwa 2:07.35-ga. Maratoni algul kujunes välja 18-meheline liidrite grupp, kuhu kuulusid vaid aafrika riikide esindajad. Poolel maal püsis grupis veel 12 meest ja 30. kilomeetriks 7 meest keenlase Henry Kiplagati vedamisel. Viis kilomeetrit hiljem jäi ette neli meest, sealhulgas maailmarekordiomanik Patrick Makau. Edasi punt lagunes ja vedamise võttis enda peale etiooplane Edae Deresse Chimsa, kelle edu teda jälitava Makau ees oli neli sekundit. 40. kilomeetril möödus Makau etiooplasest ja läks konkurendi ees omakorda viie sekundiga juhtima ega andnud oma positsiooni lõpuni käest.
Naistest võitis maratoni etiooplannast debütant Meselech Melkamu rajarekordiga 2:21.01. Etiooplanna möödus Ilja Nikolajevist lõpusirgel. Naistest jõudis teisena Finišisse keenlanna Georgina Rono 2:21.39-ga. Kolmas koht kuulus etiooplannale Mamitu Taskale 2:23.52-ga.