Gerd Kanter tõi kontinentide karikavõistluselt Euroopale maksimumpunktid

Marokos Marrakeshis 13.-14. septembril toimunud kontinentide karikavõistlusel sai meeste kettaheites võidu olümpiavõitja ja maailmameister Gerd Kanter, kes heitis parimal katsel 64.46.

Sakslase Robert Hartingu ja poolaka Piotr Malachowski puudumisel teenis 35-aastane Kanter veenva võidu, sest esikohaks piisanuks ka tema paremuselt teine ja kolmas katsest (63.86 ja 63.79).

Teise koha sai viimasel ehk neljandal katsel heidetud 62.97-ga kuubakas Jorge Fernandez, kolmas oli samuti Ameerika võistkonda esindanud jamaicalane Jason Morgan 62.70-ga. Oodatust kehvemaks jäi EM-pronksi Robert Urbaneki esitus. Poolakas sai parimal katsel kirja vaid 60.27 ning pidi leppima kuuenda kohaga.

400 meetri tõkkejooksus tõi Rasmus Mägi Euroopa koondisele neljanda koha punktid, joostes välja aja 49,23 sekundit. Võitis Cornel Fredericks Lõuna-Aafrika Vabariigist (48,34), teine oli isikliku rekordi püstitanud Euroopa meister Kariem Hussein (48,47) ja kolmas Javier Culson Puerto-Ricost (48,88).

Kontinentide karikavõistlused võitiski Euroopa koondis.