Evelin Talts täitis Rotterdami maratonil olümpianormi

Eesti maratonitiimi kuuluv Stamina Arcotransport Team jooksja Evelin Talts täitis Rotterdami maratonil Londoni olümpiamängude normi, saades lõpuajaks 2:39.15. Olümpia B-norm on 2:43. “Nägin finišisse jõudes aega 2:39.20 kandis (brutoaeg 2:39.18 – toim.) Super!” ütles enda elu eesmärgi täitnud Talts. “Läksin Rotterdami kindla eesmärgiga olümpianorm ära joosta,” lisas ta. Tulemusega tõusis Evelin Talts Eesti kõigi aegade edetabelis 4. kohale.
,
Naistest võitis maratoni rajarekordiga 2:18.57 etiooplanna Tiki Gelana. Varasem rajarekord kuulus aastast 1998 keenlannale Tegla Loroupele ajaga 2:20.47. Teise koha sai 36-aastane kahe lapse ema Valeria Straneo Itaalia rekordiga 2:23.44. Ühtlasi täitis temagi Londoni olümpianormi ja osaleb Itaalia koondise koosseisus olümpial maratonijooksus. Kolmandaks jooksis etiooplanna Merima Hasen ajaga 2:25.47.
,
Meestest võtsid maratonil kaksikvõidu etiooplased. Esikoha noppis Yemane Adhane ajaga 2:04.48. Teisena lõpetas kaasmaalasega 40 kilomeetrit koos jooksnud Getu Feleke 2:04.50-ga. Kui 30. kilomeetril edestas duo maailmarekordi graafikut 12 sekundiga, siis 35. kilomeetriks jäädi tempole alla 1 sekundiga. Kolmandana jõudis finišisse keenlane Moses Mosop ajaga 2:05.03.